Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

PIŁKARSKI WTOREK: Ligowy falstart naszych drużyn

11 sierpnia 2020

Niestety nie udało się naszym zespołom dobrze wystartować w rozgrywkach. Zespól z Gosławic, dzielnie bronił się przez cały mecz, lecz dopiero bramka w końcówce meczu stracona po rzucie karnym spowodowała, że nie udało się jej wywieźć chociaż punktu ze Zgłobic. Zespół Mikołajowic, chociaż dwukrotnie prowadził już w meczu z zespołem Koszyc Małych, to jednak słabsza końcówka meczu spowodowała, że zeszli z boiska pokonani. Wydawało się, że absolutnym faworytem spotkania z beniaminkiem z Lubaszowej jest zespół z Wierzchosławic, który podejmował go na własnym stadionie, to rzeczywistość okazała się całkiem inna. Goście aplikując w pierwsze 15 minut 3 bramki, a tuż przed przerwą kolejną pokazał się z bardzo dobrej strony, tym samym pokonując naszą drużynę w tym spotkaniu.

Poniżej zapraszamy do oglądnięcia skrótu z meczu zespołu z Wierzchosławic.
https://youtu.be/CAptLjgu4bc

Zespoły z B-klasy rozegrały swoje ostatnie gry kontrolne, które okazały się zwycięskie. Zespół z Łętowic dość wysoko pokonał zespół z Niwki, aż 7:4. Natomiast zespół LKS Rudka Bobrowniki Komorów pokonał gości z województwa Świętokrzyskiego 4:3.

A-klasa

08.08.2020 r. Zgłobice

LKS Zgłobice – LKS Gosłavia Gosławice 1:0 (0:0)

Bramki: –

Żółte kartki: Dominik Góra

Skład: Wiktor Sondej, Grzegorz Smolik, Robert Pawłowski(’57 Maciej Pochroń), Dominik Góra, Dariusz Morys, Maciej Rogóż, Krzysztof Rzepa (’83 Marcin Kowal), Robert Rzepa(‘46Paweł Dobek), Mateusz Skóra, Dawid Sroka, Rafał Stawarz

Adrian Czyż (trener): Mecz bez historii. Na palcach jednej ręki wyliczyć można klarowne sytuacja podbramkowe dla obu ekip. Moja drużyna była przygotowana w tym meczu na wzmocniony zespół ze Zgłobic i bardzo mądrze przesuwała się w obronie niwelując akcje drużyny gospodarzy. Mimo słusznego karnego po którym straciliśmy bramkę, mieliśmy jeszcze dwie sytuację sam na sam, które mogliśmy zamienić na gola i wywieźć cenny remis, który uważam byłby bardziej sprawiedliwy. Ten mecz już za nami, teraz skupiamy się na następnym a ten rozpoczniemy już w środowe popołudnie w ramach Pucharu Polski. Wiem gdzie w mojej drużynie mamy obszary do poprawy i nad tym będziemy się skupiać na najbliższych treningach.

08.08.2020 r. Koszyce Małe

LKS Victoria Koszyce Małe – LKS Dunajec Mikołajowice 4:2 (1:1)

Bramki: ‘7, ’63 Arkadiusz Rapacz

Żółte kartki: Bartłomiej Gajdur, Arkadiusz Rapacz

Skład: Paweł Stefański, Jakub Bibro, Damian Jarosz, Bartłomiej Gajdur, Sławomir Krakowski, Paweł Krawiec(’70 Robert Bator), Paweł Kusion, Łukasz Mucha, Arkadiusz Rapacz(‘85 Ryszard Guzy), Sławomir Sumara(‘64 Przemysław Orkisz)

Damian Jarosz (trener): Pierwszy ligowy mecz kończy się porażką naszej drużyny na trudnym terenie w Koszycach Małych. Tamtejsza Victoria przystąpiła do rywalizacji w mocno okrojonym składzie, jednak z kilkoma zawodnikami pamiętającymi jeszcze rozgrywki w lidze okręgowej. Wynik nie oddaje w pełni tego, co działo się na murawie. Pomimo porażki nasz zespół zaprezentował się z dobrej strony – dwukrotnie wychodząc na prowadzenie (1:0, 2:1) i tworząc liczne sytuacje podbramkowe. Przy wyniku 2:2 zaczęliśmy grać bardziej otwartą piłkę, co zemściło się na nas i skończyło stratą dwóch bramek. Przybyli licznie kibice obejrzeli dobre i dynamiczne spotkanie. Były w nim kontrowersje sędziowskie, błędy indywidualne, ładne i składne akcje z obu stron oraz dużo bramek. Mam nadzieje, że był to tylko wypadek przy pracy i w bieżących rozgrywkach powalczymy o lepsze miejsce, niż w sezonie poprzednim.

08.08.2020 r. Wierzchosławice

LKS Wierzchosławice-Ostrów – LKS Biała Lubaszowa 1:4 (0:4)

Bramki: ’69 Bartłomiej Frąc

Żółte kartki: Adrian Szwed

Skład: Hubert Rogóż, Jakub Nędza, Mateusz Malinowski, Szymon Nosal, Jakub Skóra(’18 Tomasz Stawarz), Dariusz Duda(’46 Bartłomiej Frąc), Mateusz Dzióbak(’65 Adrian Tyrka), Radosław Kozik, Jakub Moneta(’72 Adrian Szwed), Radosław Kozik, Artur Radliński(’82 Kamil Baran)

Szymon Nosal(trener): Słabo rozpoczęliśmy sezon ligowy na własnym boisku przegrywając 1:4 z zespołem Białej Lubaszowa. Po tak długiej przerwie spowodowanej wirusem, ciężko będzie cokolwiek powiedzieć po pierwszej czy nawet drugiej kolejce, o jakimkolwiek zespole. Wyniki mogą być zupełnie nieprzewidywalne, a proste błędy jak chociażby w naszym wykonaniu, będą nie do odrobienia. Będziemy pracować, by na przyszłość się ich jak najwięcej wystrzegać, a boisko zawsze weryfikuje. Zobaczymy co przyniosą kolejne spotkania.

B-klasa

09.08.2020 r. Łętowice

LKS Radar Łętowice – KS Niwka 7:4 (4:2)

Bramki: Marcin Armatys x2, Filip Pytka x2, Łukasz Żyra x2, Łukasz Nasiadka x1

Mateusz Moskal (trener): Mecz z Niwką był atrakcyjny dla kibiców gdyż padło sporo bramek i obie drużyny przeprowadziły wiele składnych akcji. Strzeliliśmy aż 7 bramek choć mogliśmy jeszcze dorzucić kilka goli. Cieszy to, że mieliśmy kontrolę nad tym spotkaniem i długimi fragmentami dyktowaliśmy warunki gry. Za tydzień inaugurujemy rozgrywki ligowe i do pierwszego meczu podejdziemy w dobrych nastrojach.

08.08.2020 r. Bobrowniki Małe

LKS Rudka Bobrowniki Komorów – Jawornik Gorzków 4:3 (3:1)

Bramki: Mateusz Nosek x2, Jakub Usarz, Bartosz Bartnik

Mateusz Nosek (trener): Ostatni mecz sparingowy był przeciętnym występem z naszej strony. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji i cieszy to, że zdobyliśmy 4 bramki. Przeciwnik zaprezentował się z niezłej strony i wykorzystał nasze proste błędy. Było kilka czynników, które zdecydowały o takim przebiegu meczu. Wiem, że warunki do gry były ciężkie, dlatego doceniam zaangażowanie moich zawodników.

 

Ostatnia modyfikacja: 11 sierpnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast