Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

PIŁKARSKI WTOREK: Gosławice wciąż na fali

29 września 2020

Miniony weekend przyniósł nam kolejne piłkarskie emocje. W rozgrywkach A-klasy zespół Gosławic zanotował 3 zwycięstwo z rzędu, pokonując pewnie na własnym boisku LKS Koszyce Wielkie. Zespół z Mikołajowic niestety uległ na własnym boisku zespołowi z Lisiej Góry aż 3:0, natomiast drużyna z Wierzchosławic przegrała trzeci mecz z rzędu, tym razem z zespołem z Ryglic 4:0. W tabeli ligowej nie wygląda to ciekawie dla zespołów z Wierzchosławic i Mikołajowic gdyż zajmują miejsca na końcu tabeli. Zespół z Gosławic powoli pnie się w górę tabeli, obecnie zajmuje 5 lokatę tracąc tylko 2 oczka do drugiej pozycji.

Rozgrywki B-klasy, powoli przyzwyczajają nas do tych samych wyników. Solidarnie zespoły z Rudki i Łętowic pokonały swoich przeciwników i dzięki temu zespół z Rudki aktualnie plasuje się na  pozycji lidera rozgrywek. Z kolej zespół rezerw Wierzchosławic, pomimo strzelonej bramki w Wielkiej Wsi, nie sprostał temu zespołowi i przegrał to spotkanie 3:1. W tabeli rozgrywek wciąż zajmuje ostatnie miejsce bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

 

27.09.2020r. Gosławice

LKS Gosłavia Gosławice – LKS Koszyce Wielkie 2:0 (1:0)

Bramki: Józef Wróbel, Dawid Sroka

Kartki: –

Skład: Maciej Rogóż, Robert Pawłowski (‘75 Dariusz Morys), Michał Kwater, Rafał Stawarz, Krzysztof Rzepa, Mateusz Skóra (‘84 Wojciech Rzepski), Dawid Sroka, Grzegorz Smolik (‘64 Maciej Pochroń), Dominik Kwater, Dominik Góra (‘75 Adrian Kłosoń), Józef Wróbel

 

Adrian Czyż (trener): „Zaczynamy czuć się pewnie na własnym boisku w porównaniu z poprzednim sezonem. Bardzo dobra gra w obronie oraz mądre zagęszczanie środka pola sprawia, że drużyny przyjezdne nie mają łatwej drogi by przebić się pod naszą bramkę. Myślę, że oprócz strzelonych bramek stworzyliśmy sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji by podwyższyć wynik spotkania. Oczekiwaliśmy lepszej postawy drużyny gości ale oni chyba w nogach czuli środowy Puchar Polski i to mogło zaważyć na ich postawie. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i napewno na tym nie poprzestaniemy”.

 

27.09.2020r. Wierzchosławice

LKS Wierzchosławice-Ostrów – KS Ryglice 0:4 (0:0)

Bramki: –

Kartki: –

Skład: Hubert Rogóż, Jakub Nędza, Dariusz Duda, Przemysław Woźniak, Jakub Skóra, Szymon Nosal, Sebastian Stefański, Mateusz Dzióbak, Radosław Kozik, Maciej Jewuła (‘66 Łukasz Kazimierski), Filip Woźniak (‘66 Artur Radliński)

 

Szymon Nosal (trener): „Kolejny bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Gramy ostatnio bez ambicji i chęci zwycięstwa. Nie ma boiskowego kolektywu o czym świadczą wyniki. Mamy duże problemy ze zdobywaniem bramek nawet w sytuacjach klarownych. Obsuwamy się coraz niżej w tabeli i nasza sytuacja robi się coraz gorsza”.

 

27.09.2020r. Mikołajowice

LKS Dunajec Mikołajowice – KS Orzeł Lisia Góra 0:3 (0:1)

Bramki: –

Kartki: Łukasz Mucha, Paweł Stefański

Skład: Paweł Stefański, Bartłomiej Gajdur, Mateusz Gajdur, Sławomir Krakowski, Jakub Krakowski, Paweł Kusion (‘82 Arkadiusz Janicki), Marcin Mastalerz (‘46 Robert Bator), Łukasz Mucha, Piotr Mucha (‘46 Jakub Bibro), Arkadiusz Rapacz, Sławomir Sumara (‘46 Ryszard Guzy)

 

Marcin Gajdur (kierownik): „Atut własnego boiska nie pomógł drużynie Mikołajowie na przełamanie złej passy. Do przerwy mecz wyrównany, bramkę zdobyli jednak goście po szybkim ataku. Druga połowa rozpoczęła się od ataków Mikołajowic, w której to nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam. Sytuacja zemściła się szybko i po nieudanej próbie pułapki ofsajdowej goście zdobyli 2 gola. Mimo naszych ataków to zawodnicy z Lisiej Góry cieszyli się ze zdobycia 3 bramki. Po dwóch dobrych meczach, trafiła nam się słabsza dyspozycja co przełożyło się niestety na kolejną porażkę w tym sezonie”.

 

26.09.2020r. Rudka

LKS Rudka Bobrowniki Komorów –  Sokół Wałki 3:0 (2:0)

Bramki: Bartosz Bartnik, Patryk Smoleń, Adrian Miśtak

Kartki: –

Skład: Emanuel Rodak, Damian Cich(‘60 Rafał Lech), Mateusz Żurek(‘46 Tomasz Seremet), Michał Sacha, Piotr Bysiek, Bartosz Cich, Mateusz Nosek, Patryk Smoleń(‘77 Jakub Baran), Sławomir Seremet, Jakub Usarz(‘82 Jakub Karaś), Bartosz Bartnik (‘46 Adrian Miśtak)

 

Mateusz Nosek (trener): „W ostatnim mecz rozgrywanym w Rudce naszym przeciwnikiem był zespół z Wałek. Przeciwnicy praktycznie ani razu nie zagrozili naszej bramce dzięki postawie jaką mój zespół zaprezentował w obronie. Podkreślam cały zespół. Mieliśmy swoje problemy przed tym meczem, ale cieszy to, że mamy kadrę na wyrównanym poziomie i zmiennicy nie zawiedli. Cieszy ilość sytuacji które tworzymy, natomiast musimy jeszcze sporo pracować nad skutecznością. Dziękuje moim zawodnikom za determinację, którą pokazują na boisku”.

 

26.09.2020r. Wielka Wieś

LKS Zryw Wielka Wieś – LKS Wierzchosławice-Ostrów II 3:1 (1:1)

Bramki: Kamil Gołąb

Kartki: Sebastian Nachel, Daniel Piwowar

Skład: Jakub Solak, Adrian Tyrka, Piotr Kosiaty, Szymon Nosal(‘46 Jakub Skóra), Kamil Cygal(‘67 Krzysztof Frączek), Tomasz Bujak, Sebastian Stefański(‘46 Adrian Niedojadło), Aleksander Walkiewicz, Daniel Piwowar, Sebastian Nachel, Kamil Gołąb

 

Szymon Nosal (trener): „W sobotę zespół kadry B rozegrał bardzo dobre spotkanie, na wyjeździe z wiceliderem tabeli – Wielką Wsią. Pomimo młodego składu do przerwy utrzymywaliśmy korzystny wynik. Po zmianie stron gospodarze wykorzystali dwa nasze błędy i w rezultacie odnieśli zwycięstwo 3:1”.

 

27.09.2020r. Łętowice

LKS Radar Łętowice – KS Łękawica 5:2 (2:1)

Bramki: Filip Pytka x3, Łukasz Żyra, Marcin Wojcieszek

Kartki: Grzegorz Bysiek, Łukasz Żyra

Skład: Mateusz Baut, Mariusz Iżyk, Jerzy Kuboń, Maciej Suda (‘86 Łukasz Nasiadka), Grzegorz Bysiek, Szymon Ogar(‘80 Kacper Rokosz), Tomasz Kozioł, Marcin Armatys, Filip Pytka, Łukasz Żyra (‘71 Daniel Śliwiński), Marcin Wojcieszek (‘75 Dawid Brończyk)

 

Mateusz Moskal (trener):”Po ostatnim słabym meczu w Niwce wróciliśmy na właściwe tory i pokazaliśmy się z dobrej strony. Jak stwierdzili nasi rywale wynik 5:2 to był najniższy wymiar kary dla nich. Kreujemy sobie mnóstwo sytuacji i tradycyjnie nieco zawodzi skuteczność ale jestem optymistycznie nastawiony przed ostatnimi 4 meczami.”.

Galeria zdjęć z meczu LKS Gosłavia Gosławice:

Gosłavia Gosławice 2:0(1:0) KS Koszyce Wielkie Fot. Ewa Górczyk

Publiée par LKS Gosłavia Gosławice sur Lundi 28 septembre 2020

 

 

Ostatnia modyfikacja: 30 września 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast