Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

PIŁKARSKI WTOREK: Bolesna porażka zespołu Gosławic, kolejna derbowa środa przed nami

1 czerwca 2021

Podczas minionego weekendu, zespól z Gosławic podejmował lidera rozgrywek, czyli zespół z Rzepiennika Strzyżewskiego.  Pojedynek był o tyle istotny dla naszej drużyny, że zdobywając punkty w tym meczu zachowa wciąż szanse na wygranie rozgrywek, a co za tym idzie na bezpośredni awans do klasy Okręgowej.

Niestety szybko stracona bramka na początku meczu ustawiła spotkanie i mimo usilnych starań mecz zakończył się porażką a możliwość awansu z pierwszego miejsca jest jedynie matematyczna. Z kolei na drugim biegunie, arcyważne zwycięstwo zanotował zespól z Wierzchosławic nad zespołem z Lisiej Góry. Dzięki tym punktom udało im się odskoczyć od miejsca spadkowego i powoli gonić zespoły, które są wyżej w tabeli. Zespół z Mikołajowic na własnym boisku podejmował drużynę tarnowskiej Iskry. Zwycięstwo w tym meczu nie podlegało dyskusji, a punkty dały już prawdopodobnie utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.

W rozgrywkach B-klasy zespół z Rudki dość pewnie pokonał drużynę z Siedlisk i wciąż liczy się w walce o awans do Klasy A. Drużyna Radaru Łętowice,dość niespodziewanie wywiozła punkt  z trudnego terenu z Czermnej. Pomimo starty dwóch bramek w pierwszej połowie, to udało im się dogonić wynik i zremisować w tym spotkaniu. Dla zespołu rezerw drużyny z Wierzchosławic mecz z liderem tabeli był dość ciężką przeprawą. Wynik 13:0 dla drużyny Błękitnych Tarnów mówi sam za siebie i trzeba próbować w kolejnych meczach o pierwsze punkty w tym sezonie.

 

Poniżej zapraszamy do oglądnięcia skrótów z meczy naszych drużyn oraz galerii zdjęć.

 

https://youtu.be/OyY20oINbv0

 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=goslavia&set=a.2840094692928361

 

Najbliższa środa przyniesie nam znowu odrabianie zaległości ligowych w A-klasie. Jest to kolejna środa, w której to będzie rozegrany mecz derbowy. Na boisku w Mikołajowicach mecz rozegrają zespoły Dunajca i Gosłavii. Dla jednych będzie to mecz, który zapewni im utrzymanie w rozgrywkach A-klasy, natomiast dla drugich to będzie podtrzymanie szansy o awans do klasy okręgowej. Emocji w tym meczu na pewno nie zabraknie. Zespół z Wierzchosławic, po ostatnim zwycięstwie, jedzie na dość trudny teren do Ołpin. Liczymy, że w tym meczu zrobią niespodziankę i zdobędą punkty w tym spotkaniu.

 

LKS Dunajec Mikołajowice – LKS Gosłavia Gosławice 02.06.2021 r. 18:00 – środa

LKS Olszynka Ołpiny – LKS Wierzchosławice-Ostrów 02.06.2021 r. 18:00 – środa

 

 

30.05.2021 r. Mikołajowice

LKS Dunajec Mikołajowice – KS Iskra Tarnów 4:1 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Rapacz, Daniel Brożek, Bartłomiej Gajdur, Jakub Kleszcz

Kartki: Sławomir Sumara, Bartłomiej Gajdur

Skład: Paweł Stefański, Bartłomiej Gajdur (‘80 Piotr Mucha), Mateusz Gajdur (‘75 Jakub Bibro), Sławomir Sumara (‘86 Ryszard Guzy), Sławomir Krakowski, Arkadiusz Rapacz, Kamil Słupek, Roger Radliński, Jakub Kleszcz, Krystian Gajdur, Daniel Brożek (‘50 Robert Bator)

 

29.05.2021 r. Wierzchosławice

LKS Wierzchosławice-Ostrów – KS Orzeł Lisia Góra 6:3 (1:0)

Bramki: Łukasz Żyra x2, Filip Pytka, Tomasz Stawarz, Filip Woźniak, Kamil Gołąb

Kartki: Łukasz Żyra

Skład: Hubert Rogóż, Piotr Marek (‘55 Piotr Kosiaty), Jakub Nędza, Przemysław Woźniak, , Aleksander Walkiewicz, Jakub Leśniak, Filip Woźniak, Dariusz Duda (‘29 Tomasz Bujak (‘70 Łukasz Kazimierski), Łukasz Żyra (‘90 Sebastian Nachel), Filip Pytka, Tomasz Stawarz (‘8 Kamil Gołąb)

 

29.05.2021 r. Gosławice

LKS Gosłavia Gosławice – KS Rzepiennik Strzyżewski 1:2 (0:1)

Bramki: Grzegorz Smolik

Kartki: Michał Kwater, Dominik Kwater

Skład: Norbert Wróbel, Robert Pawłowski, Michał Kwater, Rafał Stawarz, Andrzej Chłopecki ( ’70 Wojciech Rzepski), Krzysztof Krzysztofiak, Grzegorz Smolik, Dawid Sroka, Dominik Kwater, Wiktor Sondej (’51 Krzysztof Rzepa), Józef Wróbel

 

30.05.2021 r. Tarnów

KP Błękitni 1947 Tarnów – LKS Wierzchosławice-Ostrów 13:0 (5:0)

Bramki: –

Kartki: –

Skład: Jakub Solak, Artur Radliński, Sebastian Nachel, Piotr Kosiaty, Kamil baran, Krzysztof Frączek, Adrian Niedojadło, Kacper Baran, Mateusz Drobot, Wojciech Śmistek, Krystian Figiel

 

30.05.2021 r. Czermna

SKS Liwocz Czermna – LKS Radar Łętowice 2:2 (2:0)

Bramki: Mariusz Iżyk, Daniel Śliwiński

Kartki: Kamil Korman, Jakub Malig

Skład: Kacper Skowroński, Kamil Tarka, Rafał Kuczek, Daniel Śliwiński (‘68 Jakub Malig), Mateusz Baut, Dawid Brończyk, Grzegorz Bysiek, Kamil Korman, Maciej Suda, Damian Pezda (‘54 Szymon Ogar), Mariusz Iżyk (‘87 Wojciech Padło)

 

29.05.2021 r. Siedliska

KS Alfa Siedliska – LKS Rudka Bobrowniki Komorów 0:2 (0:1)

Bramki: Tobiasz Pochroń, Bartosz Bartnik

Kartki: Jakub Baran, Damian Cich, Sławomir Seremet, Adrian Miśtak, Jakub Usarz, Bartosz Cich

Skład: Marcin Turek, Sławomir Seremet, Mateusz Żurek, Adam Kędzior (‘46 Jakub Usarz), Adrian Miśtak, Bartosz Cich (‘65 Michał Sacha), Tobiasz Pochroń (‘90 Jakub Baran), Damian Cich, Piotr Bysiek, Tomasz Seremet, Bartosz Bartnik (‘80 Rafał Lech)

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 2 czerwca 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast