Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Piłkarska ”Majówka”

30 kwietnia 2021

Najbliższy weekend zapowiada nam się intensywnie, jeżeli chodzi o zmagania piłkarskie. Po okresie zawieszenia, nasze drużyny będą odrabiać zaległości związane z nieodbytymi spotkaniami.

W rozgrywkach A-klasy dość nietypowo bo ‘”majówkę” zaczynamy już w najbliższy piątek w Mikołajowicach, gdzie miejscowy Dunajec podejmie lidera rozgrywek, Pogorię Pogórską Wolę. Mamy nadzieje, że uda im się urwać punkty i powoli zwiększać przewagę nad zespołami, które walczą o utrzymanie w tych rozgrywkach. Kolejnym przeciwnikiem, z którym się zmierzą, jest zespół z Rzepiennika Strzyżewskiego. Jest to zespół z drugiego miejsca w tabeli, także „majówka” zapowiada się dość ciężko dla piłkarzy z Mikołajow.

Zespół  Gosławic zacznie swoje granie w sobotę od meczu u siebie z drużyną ze Śmigna, natomiast skończy w poniedziałek meczem wyjazdowym do Lisiej Góry. Są to drużyny, z którymi nasz zespół powinien zdobywać pełną pulę punktów, jeżeli chcą się liczyć w walce o awans do klasy okręgowej. Ostatnim zespołem w rozgrywkach A-klasy, który będzie rozgrywał „majówkowe” mecze, jest zespół z Wierzchosławic. Najpierw na swoim bosku w sobotę zmierzy się z dość wymagającym przeciwnikiem, jakim jest zespół z Rzepiennika Strzyżewskiego. Jednak kolejny mecz jaki rozegrają w poniedziałek, jest z gatunku tych o „sześć punktów”. Zmierzą się bowiem z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, czyli Victorią Koszyce Małe. Jeżeli nasz zespół chcę się utrzymać w tej klasie rozgrywek, nie może tego meczu przegrać.

Rozgrywki B-klasowe podczas tego weekendu rozegrają tylko jedną kolejkę ligową. Zespół z Rudki, po porażce z liderem rozgrywek, rozegra mecz za przysłowiową miedzą, czyli z zespołem Niwki. Mecz derbowy będzie doskonałą okazją by zdobyć 3 punkty i podnieść sobie morale po ostatnim przegranym spotkaniu. Zespół z Łętowic rozegra mecz z drużyną Błękitnych. Patrząc na „interes” drużyny z Rudki, to zespól Radaru jeżeli urwie punkt liderowi to pomoże naszemu zespołowi w walce o awans a sam nieznacznie zbliży się też do zespołów, które walczą o awans do rozgrywek A-klasy. Zespół rezerw Wierzchosławic podejmie u siebie zespół z Tarnowca. Mamy nadzieje, że nasza młoda drużyna powalczy w tym spotkaniu i uda jej się zdobyć punkty z zespołem z Tarnowca.

 

LKS Dunajec Mikołajowice – KS Pogoria Pogórska Wola 30.04.2021 r. 17:00 – piątek

LKS Wierzchosławice-Ostrów – KS Rzepiennik Strzyżewski 01.05.2021 r. 14:00 – sobota

LKS Gosłavia Gosławice – KS US Śmigno 01.05.2021 r. 15:00 – sobota

 

LKS Victoria Koszyce Małe – LKS Wierzchosławice-Ostrów 03.05.2021 r. 16:00 – poniedziałek

KS Rzepiennik Strzyżewski – LKS Dunajec Mikołajowice 03.05.2021 r. 17:30 – poniedziałek

KS Orzeł Lisia Góra – LKS Gosłavia Gosławice 03.05.2021 r. 17:30 – poniedziałek

 

KP Błękitni 1947 Tarnów – LKS Radar Łętowice 02.05.2021 r. 11:00 – niedziela

LKS Wierzchosławice-Ostrów II – KS Tarnowiec 02.05.2021 r. 16:00 – niedziela

LKS Niwka – LKS Rudka Bobrowniki Komorów 02.05.2021 r. 17:00 – niedziela

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 30 kwietnia 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast