Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Pierwszy Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek!

9 stycznia 2023

Najpiękniejsze kolędy rozbrzmiewały w styczniowy wieczór w Wierzchosławickim Centrum Kultury. Najpierw odbył się Pierwszy Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Każdy z uczestników zaprezentował jedną kolędę i jedną pastorałkę. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Andrzeja Mroza – Wójta Gminy Wierzchosławice pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Po zakończeniu przeglądu rozpoczął się świąteczny koncert kolęd, podczas którego swój mały debiut miał zespół Mali Swojacy. Zespół składał się z grupy dzieci z Wierzchosławic i Bobrownik Małych, które pomimo wcześniejszych osobno organizowanych prób połączyły siły i wspólnie, przy akompaniamencie Pana Krzysztofa Judasza, wykonały 4 pastorałki: “Bosy pastuszek”, “Gore gwiazda”, “Świeć gwiazdeczko” oraz “Gwałtu gwałtu pastuszkowie”. Po ogromnym aplauzie dzieci na bis wykonały kolędę “Przybieżeli do Betlejem” czym skradły serca słuchaczy.

Po Małych Swojakach przyszedł czas na Zespół Pieśni i Tańca Swojacy, który zaprezentował swój świąteczny program złożony z kolęd i pastorałek.

Do Wierzchosławic zawitała również Grupa Kolędnicza ze Śmigna – „Śmignianie”. Grupa zaprezentowała tradycyjne zwyczaje kolędnicze. To było energetyczne zakończenie wieczoru.

Warto dodać, że „Śmignianie” są laureatami wielu przeglądów kolędniczych m.in. w Lipnicy Murowanej czy też w Bukowinie Tatrzańskiej.

Cieszymy się, że Pierwszy Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek spotkał się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Wierzchosławice!

 

Zachęcamy do obejrzenia FOTORELACJI z wydarzenia.

 

Ostatnia modyfikacja: 9 stycznia 2023

Komentowanie jest wyłączone.