Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Pieniądze PFRON dla gminy Wierzchosławice

24 czerwca 2020

Zakup autobusu do przewozu dzieci z niepełnosprawnościami oraz budowa windy w Szkole Podstawowej w Wierzchosławicach – te dwa zadania będą zrealizowane dzięki dotacji pozyskanej przez samorząd gminny.  W sumie do gminy Wierzchosławice trafi ponad 400 tys. zł.

Gmina Wierzchosławice otrzymała dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które umożliwi budowę windy zewnętrznej dla niepełnosprawnych z wiatrołapem przy budynku Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach. Całkowita wartość zadania wynosi ponad 290 tys. zł, z czego 150 tys. zł stanowi dotacja z PFRON. Inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Samorząd gminny pozyskał także z PFRON wsparcie na zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Nowy autobus będzie miał 24 miejsca (22 miejsca siedzące + miejsce dla opiekuna + miejsce dla kierowcy, w tym miejsce na wózek inwalidzki). Pojazd wyposażony będzie w najazdy ułatwiający wsiadanie, jak i wysiadanie osobom na wózku. Koszt samochodu to 365 tys. zł, z czego pozyskane środki to 255,5 tys. zł.

– Zarówno zakup autobusu, jak również budowa windy znacznie ułatwią codzienne funkcjonowanie naszych mieszkańców z niepełnosprawnościami – mówi Andrzej Mróz, wójt gminy Wierzchosławice.  – Niezmiernie cieszę się, że udało nam się skutecznie pozyskać tak duże środki, które posłużą na usuwanie barier w naszej gminie.

Ostatnia modyfikacja: 24 czerwca 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast