Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE

23 sierpnia 2021

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie informuje o gwałtownym wzroście stanów wody pierwszego stopnia. Ważność ostrzeżenia: od godz. 07:59 23.08. do godz. 23:00 23.08.

Obszar: zlewnie: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły oraz Czarnej Orawy (małopolskie)

W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów, w tym o charakterze burzowym, szczególnie na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.    W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale także stanów alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%

Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w tym także o charakterze burzowym które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich). W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.

 

Ostatnia modyfikacja: 23 sierpnia 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast