Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Odnowiony Dom Ludowy w Komorowie oficjalnie oddany do użytku!

18 lipca 2022

W minioną sobotę mieszkańcy Gminy Wierzchosławice mieli okazję uczestniczyć w oficjalnym otwarciu oraz poświęceniu zrewitalizowanego Domu Ludowego w Komorowie! Zakres prac obejmował m.in. budowę zatoki parkingowej, roboty budowlane w samym budynku, montaż paneli fotowoltaicznych, wykonanie elewacji zewnętrznej, wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych na schodach zewnętrznych, dostosowanie sanitariatu wewnątrz budynku dla osób niepełnosprawnych, wykonanie robót malarskich w całym budynku, wymianę ogrodzenia, remont boiska trawiastego, wykonanie altany turystyczno-rekreacyjnej z utwardzeniem terenu z kostki, a także wykonanie siłowni plenerowej, stojaków na rowery, grilla betonowego i ławek.

Wydarzenie, połączone z piknikiem rodzinnym Sołectwa Komorów, mimo niesprzyjającej pogody cieszyło się zainteresowaniem wśród społeczności Komorowa i okolicznych miejscowości. W uroczystym otwarciu odnowionego budynku udział wziął również Wójt Gminy Wierzchosławice oraz Przedstawiciele Rady Gminy Wierzchosławice.

Oprócz części oficjalnej, organizatorzy zadbali także o moc atrakcji dla najmłodszych! Zabawy, konkursy z nagrodami oraz pokazy strażackie umiliły najmłodszym sobotnie popołudnie. W programie przewidziana została również prelekcja dla dzieci i młodzieży na temat profilaktyki i uzależnień, która stanowiła cenny punkt wydarzenia.

Dla wszystkich gości przygotowane było stoisko gastronomiczne zaopatrzone w szeroki wybór napojów i przekąsek. Na zakończenie pikniku, mimo opadów deszczu i wieczornego ochłodzenia, mieszkańcy mogli wziąć udział w zabawie tanecznej, która została przeniesiona do środka Domu Ludowego i potrwała do późnych godzin nocnych!

Sołtysowi Sołectwa Komorów Panu Grzegorzowi Sudzie, Radnemu Rady Gminy Wierzchosławice Panu Zbigniewowi Sudzie, a także druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Komorowie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i organizację wydarzenia!

Ostatnia modyfikacja: 20 lipca 2022

Komentowanie jest wyłączone.