Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Ochotnicy z terenu Gminy Wierzchosławice uczestniczyli w szkoleniu w ramach doskonalenia zawodowego z ratownictwa lodowego!

14 lutego 2023

W ubiegłą sobotę na zalewie Dwudniaki strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wierzchosławice uczestniczyli w praktycznych zajęciach w ramach doskonalenia zawodowego z ratownictwa lodowego.

Celem zajęć było wypracowanie zasad wzajemnej współpracy jednostek OSP podczas działań ratowniczych na zalodzonych akwenach z niestabilną pokrywą lodową, sprawdzenie możliwości posiadanego sprzętu ratowniczego oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom ewakuowanym ze strefy bezpośredniego zagrożenia, sprawdzenie środków i sposobów alarmowania oraz łączności na terenie akcji.

Po przeprowadzonej odprawie, ustaleniu warunków i zasad BHP oraz założeń do ćwiczeń druhowie rozpoczęli realizację zadania poprzez ewakuację poszkodowanego z przerębla w oparciu o posiadany sprzęt: deska lodowa, drabiny, bosak, rzutka itp. udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu wydobytemu z zimnej wody i przekazanie służbom medycznym

Tym razem instruktorami i prowadzącymi zajęcia od strony merytorycznej byli funkcjonariusze z JRG 2 w Tarnowie członkowie “Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Małopolska”,wchodzącej w skład Małopolskiej Brygady Odwodowej Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego i COO Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Roberta Bryla oraz Capuccino.eu – Powiatowy Portal Informacyjny

Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2023

Komentowanie jest wyłączone.