Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Obradowali gminni radni [ZDJĘCIA]

2 lutego 2021

W poniedziałek (25.01) odbyła się XXXII Sesja Rady Gminy Wierzchosławice. Z racji panującej pandemii koronawirusa radni w większości znów musieli obradować w sposób zdalny.

 

Podczas ostatniej sesji radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacyjnych Spółki Wodociągi Wierzchosławickie Sp. z o.o. na lata 2021-2023. Wodociągi Wierzchosławickie zamierzają w kolejnych latach zrealizować inwestycje z zakresu budowy urządzeń wod-kan, co wiąże się z koniecznością uchwalenia wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych. Wśród zadań jest budowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Kępa Bogumiłowicka (strona południowo-zachodnia), Mikołajowice (strona południowo-zachodnia), Bobrowniki Małe –Siedlec. Wodociągi chcą też wykonać budowę odcinka sieci wodociągu w miejscowości Rudka i w Łętowicach (tzw. mały lasek) oraz odcinek kanalizacji sanitarnej w Łętowicach.

Co ważne, radni uchwalili także dopłatę do taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków. Rzeczona dopłata będzie wynosić nadal 2 zł za metr sześcienny ścieków. Jest to już kolejny rok, kiedy w naszej gminie samorząd utrzymuje dopłaty, których celem jest  obniżenie obciążeń finansowych z jakimi muszą sobie radzić mieszkańcy.

Radni również przyjęli sprawozdania z działalności komisji Rady Gminy w 2020 roku oraz całej Rady Gminy Wierzchosławice w roku ubiegłym.

Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast