Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Łętowicach

13 listopada 2019

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach po raz kolejny była inicjatorem i współorganizatorem obchodów Święta Niepodległości w Łętowicach, które odbyły się 10 listopada 2019 r. Uroczystość rozpoczęła się liturgią Mszy św. w intencji Ojczyzny celebrowaną przez Ks. Proboszcza Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łętowicach – Jerzego Marszałka. Bezpośrednio po niej odbyło się Widowisko Patriotyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łętowicach i nauczycieli. Następnie pod Pomnikiem Poległych mieszkańców Łętowic w czasie I i II wojny światowej złożono kwiaty i zapalono znicze oddając hołd poległym za Naszą Ojczyznę. Kolejnym punktem obchodów była Wieczornica w Szkole Podstawowej oraz ciepły poczęstunek. W programie nie zabrało również wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i biesiadowania.

W uroczystościach wzięli udział Wicestarosta Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma, Wójt Gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz, Radni Gminy Wierzchosławice Edward Tarczoń, Józef Wiśniewski, przedstawiciele straży pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich „ŚWIT”, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Opracowano z wykorzystaniem: http://www.spletowice.prospect.pl/index.php/361-obchody-101-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci-w-naszej-spolecznosci

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wydarzenia.

Szersza fotorelacja znajduje się na stronie http://spletowice.prospect.pl/

Ostatnia modyfikacja: 13 listopada 2019

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast