Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

O obwodnicy Wierzchosławic, Bogumiłowic i Łętowic w Urzędzie Marszałkowskim

19 listopada 2021

Dziś odbyło się robocze spotkanie w sprawie planowanej obwodnicy Wierzchosławic, Bogumiłowic i Łętowic. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządu gminy: wójt Wierzchosławic Andrzej Mróz, zastępca wójta Andrzej Barnaś, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Katarzyna Węgrzyn-Madeja, wicedyrektor Robert Górecki, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz marszałek Witold Kozłowski.
 
– Problemem tej miejscowości, uporczywym dla mieszkańców jest ruch ciężkich samochodów przez ścisłe centrum, gdzie mieści się przedszkole, szkoła, centrum kultury i sklepy. To miejsce wzmożonego ruchu pieszych, co stwarza bezpośrednie zagrożenie – mówi marszałek Witold Kozłowski.
 
Dzisiejsze spotkanie było pokłosiem ostatniej wizyty marszałka Małopolski w Gminie Wierzchosławice.
– Jesteśmy zdecydowani, aby wspólnie z samorządem gminy zrealizować tę inwestycję. Pierwszy etap do aktualizacja opracowań projektu. To bardzo duża inwestycja, która usprawni ruch w Wierzchosławicach, poprawi bezpieczeństwo. W najbliższym czasie podpiszemy z gminą porozumienie o współpracy – dodaje marszałek.
 
– Obwodnica Wierzchosławic, Bogumiłowic i Łętowic to nasz priorytet! Jestem zadowolony z tego, że na szczeblu wojewódzkim nasze problemy komunikacyjne są również dostrzegane. Dziękuję Panu Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu za zorganizowanie tego owocnego spotkania, które bedzie skutkować już niebawem podpisaniem w Wierzchosławicach porozumienia między naszą gminą a samorządem wojewódzkim, które będzie milowym krokiem na drodze do realizacji tej strategicznej inwestycji – mówi wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.
 
Szacowany koszt tej inwestycji to ok. 100 mln złotych.

Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast