Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Nowy sprzęt i wyposażenie dla OSP Wierzchosławice [ZDJĘCIA]

6 listopada 2020

Dzięki pieniądzom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz środkom z gminy Wierzchosławice Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzchosławicach wzbogaciła się o nowy sprzęt i wyposażenie.

 

W sumie na zakupy strażacy wydali 18,5 tys zł.  Za tą kwotę zakupiono węże tłoczne W-110 (16 sztuk); W-75 (8 sztuk), W-52 (10 sztuk), które pozwolą w pełni wykorzystać możliwości taktyczne pompy dużej wydajności BA-200 podczas działań powodziowych związanych z usuwaniem wody z dużych rozlewisk oraz uzupełnić bieżące wyposażenie jednostki. Strażacy wymienili także komplet węży hydraulicznych w ramach zestawu ratowniczego sprzętu hydraulicznego, co pozwoli na dalsze użytkowanie tego zestawu zgodnie z jego przeznaczeniem w ramach ratownictwa technicznego.

Jak już wspomnieliśmy koszt zakupów sięgnął 18, tys zł, z czego dotacja z WFOŚiGW wyniosła 8,5 tys. zł, gmina Wierzchosławice dołożyła 9,5 tys. zł, a jednostka z Wierzchosławic dopłaciła 500 zł.

 

Sfinansowane z Programu  WFOŚiGW w Krakowie „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 6 listopada 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast