Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Nowoczesne wyposażenie zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” już od września w Szkołach Podstawowych z terenu Gminy Wierzchosławice!

17 października 2022

Szkoły Podstawowe prowadzone przez Gminę Wierzchosławice rozpoczęły nowy rok szkolny z nowoczesnym wyposażeniem zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Gmina Wierzchosławice otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 260 700,00 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Gmina Wierzchosławice wniosła do programu środki własne w wysokości 18 865,30 zł.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” dla wszystkich szkół podstawowych zostało zakupione wyposażenie podstawowe, (min 1 sztuka) takie jak: drukarka 3D, filamenty, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami lub razem z aparatem, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami.

Za pozostałe środki zostało zakupione wyposażenie dodatkowe ujęte w katalogu, o którym decydowała szkoła.

Nowoczesne wyposażenie zakupione w ramach Laboratoriów przyszłości umożliwia uczniom połączenie zdobywania wiedzy z rozwijaniem pasji!

Poniżej prezentujemy w jaki sposób wyposażenie zakupione w ramach programu Laboratoria przyszłości jest wykorzystywane w szkołach:

https://spwierzchoslawice.pl/laboratoria-przyszlosci-googleclassvr/

https://www.facebook.com/SPWierzchoslawice/posts/590038519581720

http://spletowice.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/509876/zajecia_kreatywne_z_wykorzystaniem_pomocy_pozyskanych_w_ramach_p

https://spwostrowie.pl/wiadomosci/512956/laboratoria-przyszlosci

Ostatnia modyfikacja: 17 października 2022

Komentowanie jest wyłączone.