Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Nowe inwestycje w sąsiedztwie Dunajca

25 czerwca 2020

Mieszkańcy Ostrowa i regionu zyskają nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji. W sąsiedztwie Dunajca powstanie piękny kompleks sportowo-rekreacyjny.

Gmina Wierzchosławice otrzymała pomoc finansową z budżetu Województwa Małopolskiego. Pozyskane ponad 152 tys. zł zostanie przeznaczone na „Remont i modernizację infrastruktury rekreacyjno-sportowej
w Ośrodku Rekreacyjnym w Ostrowie”. Całkowity koszt inwestycji przekracza 320 tys. zł.

– Stworzymy świetne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu! Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji dwa boiska do piłki plażowej, boisko do koszykówki i badmintona, a maluchy będą mogły ćwiczyć umiejętności jazdy na rowerze w mini miasteczku rowerowym, będzie to doskonała okazja, aby uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

Prace remontowe obejmą również ,,Rybitwę”, która przejdzie gruntowny remont. Gmina Wierzchosławice na prace modernizacyjne pozyskała blisko 89 tys. zł za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Zielony Pierścień Tarnowa. Wartość inwestycji to z kolei ponad 245 tys. zł.

– Docelowo w ośrodku będzie gastronomia, która będzie idealnym uzupełnieniem całości rewitalizacji tego miejsca. Będzie to doskonała oferta dla rowerzystów korzystających z Velo Dunajec, jak również naszych mieszkańców, którzy będą chcieli aktywnie spędzić czas na łonie przyrody – zapewnia wójt gminy Wierzchosławice.

W dalszej kolejności samorząd gminny planuje na terenie tworzonego kompleksu modernizację oświetlenia, tak aby również po zmierzchu obiekt tętnił życiem oraz zagospodarować okoliczną zieleń.

Dodajmy, że zaplanowane prace, które zostaną zrealizowane do końca roku, są pierwszym etapem większego projektu zagospodarowania tego miejsca. Aktualnie trwa opracowywanie ambitnej koncepcji rewitalizacji, która pozwoli w przyszłości stworzyć w Ostrowie w sąsiedztwie Dunajca wyróżniający się w regionie kompleks sportowo- rekreacyjny.

Ostatnia modyfikacja: 25 czerwca 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast