Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Nowa infrastruktura turystyczna

26 sierpnia 2021

W ramach projektu: Budowa trasy rowerowej Wierzchosławice – Dwudniaki – Velo Dunajec w Gminie Wierzchosławice wybudowano trasę rowerową o łącznej długości 2,55 km.

W wyniku realizacji projektu na terenie Gminy Wierzchosławice powstała nowa infrastruktura turystyczna, który przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej Gminy i regionu. Trasa rowerowa Wierzchosławice – Dwudniaki – Velo Dunajec przebiega w niewielkiej odległości od Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, zabytkowego Domu Ludowego im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, zabytkowego Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dwudniakach, Ośrodka rekreacyjnego na Dwudniakach, ścieżki przyrodniczo-leśnej w Wierzchosławicach oraz lasów Wierzchosławickich stanowiących część Radłowsko-Wierzchosławickiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, zapewniając łatwiejszy i bezpieczniejszy dojazd do tych miejsc.

Projekt realizowany był przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Wartość zadania: 631 081,56  zł

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej:  408 683,96 zł

 

Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2021

Komentowanie jest wyłączone.