Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Najlepsi ósmoklasiści z nagrodą Wójta Gminy Wierzchosławice [ZDJĘCIA]

1 września 2020

W Urzędzie Gminy Wierzchosławice wójt Andrzej Mróz wręczył nagrody 6 absolwentom szkół podstawowych (Wierzchosławice i Łętowice), którzy najlepiej poradzili sobie z tegorocznym egzaminem ósmoklasisty.
 
– Jeszcze raz gratuluję Wam świetnych wyników i życzę dalszych sukcesów w nauce w szkołach ponadpodstawowych – powiedział wójt Andrzej Mróz. – Jesteśmy z Was i z Waszych koleżanek i kolegów bardzo dumni, gdyż co roku wyniki egzaminów ósmoklasisty są na bardzo wysokim poziomie.
 
Warto zaznaczyć, że nasi ósmoklasiści w tym roku okazali się najlepsi w całym powiecie. Podobnie jak przed rokiem uczniowie z gminy Wierzchosławice najlepiej poradzili sobie w powiecie tarnowskim z egzaminem z języka polskiego. Średnia naszych uczniów wyniosła 70,66%. Bardzo wysoko, bo na drugim miejscu, znajdujemy się wśród gmin biorąc pod uwagę wyniki z języka angielskiego, którego średnia wynosi 57,15 %. Natomiast z matematyki średnia jest również godna uwagi, gdyż wynosi 50,89%, co plasuje nas na trzecim miejscu w skali powiatu tarnowskiego.

Ostatnia modyfikacja: 1 września 2020

Komentowanie jest wyłączone.