Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Ministerialna wizyta w Wierzchosławicach [ZDJĘCIA]

14 lipca 2021

W poniedziałek gminę Wierzchosławice odwiedził członek Rady Ministrów Michał Wójcik. Ministrowi towarzyszyli posłowie Norbert Kaczmarczyk, Piotr Sak oraz członek Zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs.
 
Wizyta ministra Wójcika rozpoczęła się od konferencji prasowej przed Domem Ludowym w centrum Wierzchosławic.
 
– Dziękuję za wizytę Panu Ministrowi oraz naszym posłom. Jest to doskonała okazja, aby omówić najważniejsze wyzwania, przed którymi stoi gmina Wierzchosławice oraz zwrócić uwagę na problemy z którymi się borykamy – podkreślał wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.
 
Minister Wójcik wraz z parlamentarzystami złożył także kwiaty pod pomnikiem Wincentego Witosa przed Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, odwiedził Muzeum im. Wincentego Witosa oraz spotkał się z liczną grupą strażaków w remizie OSP Wierzchosławice.
Podczas tego ostatniego spotkania została sformułowana prośba przez strażaków o wsparcie w kwestii pozyskania środków na zakup nowego samochodu bojowego oraz dotacji umożliwiającej rozbudowę remizy. Dodajmy, że OSP Wierzchosławice jest czwartą jednostką w powiecie tarnowskim biorąc pod uwagę liczbę wyjazdów w skali roku, z których około 80% dotyczy zdarzeń na autostradzie A4.

Ostatnia modyfikacja: 14 lipca 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast