Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Maseczki trafią do seniorów

7 stycznia 2021

Dzięki wsparciu posła Piotra Saka dziś do Urzędu Gminy Wierzchosławice trafiło 2 tysiące maseczek ochronnych dla seniorów. Maseczki zostały uszyte przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Tarnowie w ramach akcji Ministerstwa Sprawiedliwości  i Służby Więziennej #ResortSprawiedliwościPomaga.

Pudło z maseczkami na ręce wójta gminy Wierzchosławice Andrzeja Mroza przekazał dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie ppłk. Maciej Możdżeń wraz z por. Beatą Bańdur – rzecznikiem prasowym Zakładu.

Ministerstwo Sprawiedliwości przeciwdziałając pandemii koronawarusa, przygotowało akcję pod nazwą „Resort Sprawiedliwości Pomaga”. Akcja prowadzona jest na szeroką skalę we współdziałaniu ze Służbą Więzienną. Zaangażowano w nią kilkadziesiąt zakładów karnych w całym kraju. 

– Celem jest wsparcie w walce z epidemią setek instytucji, poprzez przekazanie im środków ochronnych, przede wszystkim maseczek – podkreśla poseł Piotr Sak.

Maseczki szyją skazani na terenie zakładu karnego w ramach programu resocjalizacji Szyj z nami za kratami.

– W ten sposób Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna pomagają w dobie pandemii potrzebującym. W przypadku gminy Wierzchosławice uszyte przez naszych więźniów maseczki trafią do seniorów, którzy są przecież szczególnie narażeni na zakażenie wirusem – wyjaśnia dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie  ppłk. Maciej Możdżeń.

– To już druga akcja maseczkowa w naszej gminie na tak dużą skalę – zaznacza wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – W ubiegłym roku zaopatrzyliśmy naszych seniorów w maseczki uszyte przez Panie z kół gospodyń wiejskich. Dzięki przychylności ministerstwa i Dyrektora Zakładu Karnego w Tarnowie możemy w 2021 roku ponowić akcję.

 

Ostatnia modyfikacja: 7 stycznia 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast