Drużyny seniorskie Naszej Gminy nie próżnują. W przypadające 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny rozegrali drugą kolejkę ligową.

A-klasa
W rozgrywkach A-klasy drużyna LKS Wierzchosławice-Ostrów po zwycięskich derbach odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonała na wyjeździe drużynę ze Zgłobic 2:1. Losy spotkania odmienił rezerwowy w tym meczu Szymon Nosal, który strzelił dwie bramki i dał zwycięstwo zespołowi. Warto podkreślić, że przy obu bramkach asystował mu blisko 40-letni Rafał Bryl.
Drużyna z Gosławic poniosła za to kolejną porażkę, przegrywając na własnym boisku z drużyną z Lisiej Góry 3:1. Honorową bramkę w tym meczu dla zespołu Gosłavii zdobył Sylwester Wójcik. Natomiast Zespół z Mikołajowic mecz w tej kolejki rozegra dopiero 17 listopada.
W tabeli zespół beniaminka, czyli drużyna z Wierzchosławic plasuje się ex aequo z innymi 4 drużynami. Na pierwszym miejscu są zespoły z Mikołajowic i Gosławic, które jeszcze nie uzyskały punktów podobnie jak kilka innych drużyn i zajmują ostatnie miejsca w tabeli.

B-klasa
W tej kolejce warto odnotować tzw. „derby pięciu wsi”, jak potocznie nazywali je kibice. Rozgrywki przeprowadzono pomiędzy zespołami LKS Rudka Bobrowniki Komorów oraz drużyną rezerw LKS Wierzchosławice-Ostrów. Wynik spotkania był jednostronny. Na boisku w Bobrownikach Małych lepsi okazali się gospodarze strzelając rywalom z Wierzchosławic-Ostrów aż 14 bramek, w tym aż 5 strzelił Adrian Miśtak, co jest nie lada wyczynem. Tym bardziej, iż LKS Bobrowniki nie straciły żadnej bramki.
Niestety kolejne porażki zanotowały drużyny z Kępy Bogumiłowickiej i Łętowic, przegrywając odpowiednio 3:0 z zespołem z Wielkiej Wsi, i 2:0 z zespołem Alfa Siedliska.

Poniżej prezentujemy wyniki:
LKS Zgłobice – LKS Wierzchosławice-Ostrów 1:2 (1:0)
Bramki: ‘69, ‘87 Szymon Nosal

LKS Gosłavia Gosławice – Orzeł Lisia Góra 1:3 (0:2)
Bramki: ‘86 Sylwester Wójcik

LKS Rudka Bobrowniki Komorów – LKS Wierzchosławice-Ostrów II 14:0 (5:0)
Bramki: ‘15, ‘25, ‘31, ‘62, ‘79 Adrian Miśtak, ‘’58, ‘70, ‘72 Sławomir Seremet, ‘3, ‘56 Bartosz Bartnik, ‘22 Dawid Radliński, ‘68 Dawid Rzymek, ‘77 Tomasz Seremet, ‘81 Jakub Karaś

KS Cezar Kępa Bogumiłowicka – Zryw Wielka Wieś 0:3 (0:2)

Alfa Siedliska – LKS Radar Łętowice 2:0 (1:0)

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony