Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Kolejne sukcesy Judo Tora Wierzchosławice

16 grudnia 2019

W ostatnim czasie Judo Tora Wierzchosławice osiągnęła następujące sukcesy:

1) Emilia Jagiełło zdobyła kolejne zwycięstwo

Na zawodach Pucharu Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Bytomiu kolejny sukces osiągnęła Emilia Jagiełło wygrywając w swojej kategorii na tych zawodach. Warto zaznaczyć,  iż w Turnieju pokonała aktualną mistrzynię Polski. W zawodach wzięli udział również: Oliwia Nosek, Marcin Zwierzyński  i Aleksander Walkiewicz, ale tym razem nie zdołali przejść eliminacji i repasaży.

2) Kolejny medal zawodników Judo Tora Wierzchosławice

Najstarsi zawodnicy Judo Tora Wierzchosławice zakończyli sezon startowy roku 2019. W Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Oleśnicy wywalczyli jeden brązowy medal oraz dwa punktowane 7 miejsca. Swój ostatni medal w tej kategorii wiekowej zdobyła Oliwia Nosek w wadze do 48 kg. Od przyszłego roku rozpocznie oficjalnie starty w kategorii wiekowej juniorek. Siódme  miejsce wywalczył Aleksander Walkiewicz w wadze do 55 kg oraz Emilia Jagiełło, dla której był to pierwszy start w wadze do 57 kg. Zarówno Aleksander jak i Emilia dopiero od przyszłego roku przejdą oficjalnie z kategorii wiekowej młodzików do juniorów młodszych. W zawodach wziął udział także Marcin Zwierzyński, ale niestety odpadł w walkach eliminacyjnych.

3) Wygrana w Drużynowym Turnieju Judo Dzieci

Judo Tora Wierzchosławice wygrała również coroczny Turniej Judo Tora Dzieci z okazji Święta Niepodległości w Tarnowie, zorganizowany przez MKS PM Tarnów i PM Tarnów.  W Hali PM przy ul. Gumniskiej w Tarnowie, drużyna w składzie: Milena Zabawa, Kornelia Nosek, Julia Kozielec, Oliwia Kurtyka, Gabriela Padło, Anna Skrabot, Korneliusz Naklicki, Maciej Skrabot pokonała kolejno MOSiR Tuchów 4:3, MKS PM Tarnów również 4:3 i UKS Judo Kocmyrzów-Luborzyca 7:0.

W niedzielę 1.12.2018 r. – 16 zawodniczek i zawodników udało się do Kielc na Turniej Mikołajkowy Dzieci. Mimo towarzyskiego charakteru turniej był licznie obsadzony i podobnie jak w Tarnowie dziewczynki rywalizowały wspólnie z chłopcami (w Judo w kat. dzieci na takie rozwiązanie pozwala regulamin). Ze stolicy Woj. Świętokrzyskiego podopieczni trenera Pawła Kity przywieźli aż 10 medali, w tym 4 złote! Wywalczyły/-li je: Emilia Curyło, Julia Kozielec, Maciej Skrabot i Kamil Urban. Jedyny srebrny medal zdobył Nikodem Janicki a brązowe krążki do Wierzchosławic przywieźli: Wiktoria Bodzioch, Kornelia Nosek, Anna Skrabot, Gabriela Padło i Paulina Kosiaty. W Kielcach dzielne walczyli również Milena Zabawa, Julia Wróblewska, Wanessa Hołda, Nadia Konarska, Oliwia Kurtyka i Korneliusz Naklicki.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Ostatnia modyfikacja: 16 grudnia 2019

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast