Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Kolejne laptopy wesprą uczniów w nauce zdalnej

22 maja 2020

Samorząd gminy Wierzchosławice pozyskał 55 tysięcy złotych na zakup kolejnych 22 laptopów, które trafią do szkół, a następnie do uczniów realizujących naukę zdalną w ramach programu ,,Zdalna szkoła+”.

W sumie w ramach dwóch edycji dzięki wsparciu finansowemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 zakupiono 42 laptopy na łączną kwotę 115 tys. złotych. Nowy sprzęt w przyszłym tygodniu trafi do szkół, a następnie zostanie udostępniony uczniom.

Dzięki temu zakupowi rozwiązujemy problem w 100 procentach, czyli nowe laptopy trafią już do wszystkich rodzin, gdzie sygnalizowany był problem – wyjaśnia Andrzej Mróz, wójt gminy Wierzchosławice. – Mieliśmy sygnały, że część uczniów, aby realizować naukę zdalną musi korzystać z telefonu, gdyż w domu nie ma odpowiedniego sprzętu. Teraz to się zmieni.

Na tym jednak nie koniec! Samorząd gminny aplikuje o kolejne środki, aby sfinansować dalszy zakup laptopów.

–  Staramy się o pozyskanie dofinansowania ze środków europejskich z CEI Inicjatywy Środkowoeuropejskiej na zakup kolejnych 40 laptopów. Nasz wniosek przeszedł pozytywnie pierwszy etap oceny i czekamy na pozytywne decyzje co do drugiego etapu – dodaje wójt Andrzej Mróz. – Warto podkreślić, że dzięki tym zakupom diametralnie podniesiemy jakość sprzętu będącego na wyposażeniu naszych placówek oświatowych. Laptopy wrócą po zakończeniu nauki zdalnej do szkół i będą służyć wszystkim uczniom, którzy już na nowoczesnym sprzęcie będą podnosić swoje kompetencje cyfrowe.

Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2020

Komentowanie jest wyłączone.