Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Kolejna partia maseczek trafi do mieszkańców

12 maja 2020

Tym razem maseczki wielokrotnego użytku otrzymają mieszkańcy gminy Wierzchosławice między 60 a 64 rokiem życia. W sumie uszyto blisko 900 sztuk. 

O dostawę kolejnej partii maseczek zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Gosławic, Rudki, Sieciechowic oraz KGW z Bobrownik Małych i członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR. 

– Uszyłyśmy ponad 320 maseczek. Gdy tylko pojawił się apel wójta Andrzeja Mroza o pomoc, bez wahania przystąpiłyśmy do pracy. W sumie w produkcję maseczek włączyło się 6 osób. Co oczywiste, nasza praca była utrudniona, gdyż musiałyśmy indywidualnie tworzyć maseczki, uczyć się ich szycia poprzez filmiki w sieci, ale dałyśmy radę – mówi  Maria Lech z Koła Gospodyń Wiejskich z Bobrownik Małych ,,Bobrowianki” i jednocześnie radna Rady Gminy Wierzchosławice.

 – Dostawa maseczek dla seniorów jest strzałem w dziesiątkę. Już przy pierwszej partii, która była dystrybuowana na terenie naszej gminy spotykałam się z bardzo ciepłym przyjęciem i słowami podziękowań za to, że samorząd pamiętał o seniorach. Przekazywanie maseczek ma dla seniorów kluczowe znaczenie, gdyż w wielu wypadkach mają oni ograniczony dostęp do środków komunikacji  i co dla ich bezpieczeństwa najważniejsze – powinni pozostawać w domach – tłumaczy  Dorota Katra, sołtys oraz prezes Stowarzyszenia Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR.

 

Przypomnijmy, że w kwietniu samorząd gminny we współpracy z Gminnym Centrum Kultury oraz KGW Łętowice przygotował 2 tysiące maseczek dla seniorów 65+, które rozdawali sołtysi.

Ostatnia modyfikacja: 13 maja 2020

Komentowanie jest wyłączone.