Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Kolacja Wigilijna dla osób starszych, chorych i samotnych

23 grudnia 2019

22 grudnia 2019 r. po raz dwudziesty ósmy  zorganizowana została uroczysta Kolacja Wigilijna dla osób starszych, chorych i samotnych z terenu Gminy Wierzchosławice. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Zgodnie z przyjętym zwyczajem Wigilia rozpoczęła się mszą św. Potem dzielono się opłatkiem, składano życzenia świąteczno – noworoczne oraz spożywano tradycyjne potrawy wigilijne.

Przebieg uroczystości uświetniła oprawa muzyczna, którą przygotował i przedstawił Zespół Pieśni i Tańca „Swojacy”. Kolacja zakończyła się wspólnym kolędowaniem. 

Organizacja Kolacji Wigilijnych stała się już tradycją i z roku na rok cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej Gminy, dla których spotkania te są wyjątkowym przeżyciem i okazją do integracji.

Kolacja Wigilijna została sfinansowana ze środków pozyskanych od licznych sponsorów, a także środków gminnych. Dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu osoby starsze, samotne i najbardziej potrzebujące mogły wziąć udział w niezapomnianej uroczystości.

Ostatnia modyfikacja: 23 grudnia 2019

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast