Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Klub „Senior+” przeszedł na tryb zdalny

28 grudnia 2020

W Gminie Wierzchosławice od stycznia funkcjonuje ośrodek wsparcia Klub „Senior+”, będący jednostką organizacyjną pomocy społecznej.  Celem Klubu jest zapewnienie wsparcia seniorom poprzez umożliwienie korzystania z oferty opiekuńczej, aktywizującej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz prozdrowotnej .

Ośrodek działa w strukturze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzchosławicach. W ramach spotkań edukacyjnych odbyły się zajęcia z fizjoterapeutą, prawnikiem, podróżnikiem, kosmetyczką, strażakiem, policjantem.

W ramach funkcjonowania klubu uczestnicy korzystają również z wyjazdów do kina, teatru,  wycieczek wyjazdowych, a także spotkań integracyjnych. W ramach dodatkowych zajęć w Klubie Senior+ organizowane są zajęcia: decupage, zajęcia komputerowe, zajęcia ruchowe. Uczestnictwo w takim klubie to doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu, rozwoju pasji i otwierania się na nowe doświadczenia.

W związku z wydaną decyzją Wojewody Małopolskiego w grudniu zajęcia odbywają się w sposób zdalny z wykorzystaniem metod i technik porozumiewania się na odległość. Działalność klubu jest współfinansowana ze środków gminy Wierzchosławice oraz z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

Zadanie będzie kontynuowane w roku 2021.

 

Fot. Zdjęcie z tegorocznej wycieczki do Sandomierza „Śladami Ojca Mateusza”

Ostatnia modyfikacja: 28 grudnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast