Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Jest już wizualizacja Hali Widowiskowo-Sportowej w Wierzchosławicach [ZDJĘCIA][WIDEO]

16 marca 2021

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Wierzchosławice wójt Andrzej Mróz zaprezentował wizualizację nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej imienia stulecia ruchu ludowego w Wierzchosławicach. Zaprezentowana koncepcja budowy nowej hali idealnie wpisuje się w centrum Wierzchosławic poprzez określony styl architektoniczny, kolorystykę, detale, formę, materiały, skalę, czy też elementy płynące z tradycji. Co istotne, wraz z nową halą ma powstać także parking na 80 samochodów, który w znaczny sposób rozwiąże problemy z miejscami postojowymi w centrum Wierzchosławic.

Zaprezentowana koncepcja to początek długiej drogi, aby w Wierzchosławicach powstał nowoczesny obiekt, który będzie służył przez kolejne dekady naszym mieszkańcom. Ubiegając się o fotel wójta obiecałem mieszkańcom, że rozpocznę ten temat. Dziś staje się to faktem. Prezentowana koncepcja hali widowiskowo – sportowej spełnia wszystkie wymagania i jest na miarę XXI wieku. Hala będzie miała wymiar 62 x 31 metra. Wewnątrz znajdą się między innymi boiska służce do gry w: piłkę ręczną, koszykówkę, piłkę nożna halową, siatkówkę, tenis, badmintona. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

Całość koncepcji uzupełnia parking na ponad 80 samochodów, który rozwiąże problem z zaparkowaniem w ścisłym centrum Wierzchosławic. Dodatkowo wokół pojawi się tak zwana architektura miejska oraz zieleń.

Zachęcam mieszkańców, aby kierowali swoje uwagi na temat naszej koncepcji do radnych. Koncepcja budowy jest jeszcze sprawą otwartą, dlatego każdy głos ma znaczenie. Jestem przekonany, że w naszej gminie jest sporo zwolenników budowy tego fantastycznego obiektu i liczę na Państwa opinie – dodaje wójt gminy Wierzchosławice.

 

Ostatnia modyfikacja: 16 marca 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast