Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego!

9 czerwca 2022

W dniu 7 czerwca 2022 roku, w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach, odbył się Finał IX Gminnego Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Wójta Gminy Wierzchosławice – Andrzeja Mroza.

Konkurs zorganizowany został przez nauczyciela języka angielskiego – mgr Grzegorza Barnasia.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów szkół podstawowych z klas IV-VIII, z terenu Gminy Wierzchosławice.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Etap pierwszy, polegający na rozwiązaniu testu leksykalno – gramatycznego, odbył się w marcu tego roku w szkołach macierzystych uczniów, po czym trzech najlepszych uczniów z klas IV – VIII wzięło udział w Finale Konkursu w Szkole w Łętowicach.

Finał okazał się szczęśliwy dla piętnastu uczniów. Wśród uczniów klas czwartych, I miejsce zajęła Karina Mężyk ze Szkoły Podstawowej w Rudce, II miejsce zajął Alan Jakubiec ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach, III miejsce zajęła Julia Radzik ze Szkoły Podstawowej w Mikołajowicach.

Wśród uczniów klas piątych, I miejsce zajął Michael Silva ze Szkoły Podstawowej w Łętowicach, II miejsce zajęła Karolina Bogusz ze Szkoły Podstawowej w Rudce, III miejsce zajął Bartłomiej Kuzara  ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach.

Wśród uczniów klas szóstych, I miejsce zajął Jakub Bobrich ze Szkoły Podstawowej w Łętowicach, II miejsce zajął Jeremiasz Banek ze Szkoły Podstawowej w Rudce, III miejsce zajęła Julie Banaś ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach.

Wśród uczniów klas siódmych, I miejsce zajął Tobiasz Kulpa ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach, II miejsce zajęła Milena Kocik ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie, III miejsce zajął Dawid Sowa ze Szkoły Podstawowej w Łętowicach.

Wśród uczniów klas ósmych, I miejsce zajął Olgierd Gębski ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach, II miejsce zajęła Sara Łazarek ze Szkoły Podstawowej w Mikołajowicach, III miejsce zajął Wiktor Drelicharz ze Szkoły Podstawowej w Łętowicach.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami, które wręczał Wójt Gminy Wierzchosławice – Andrzej Mróz.

Gratulujemy zwycięzcom!

 

Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2022

Komentowanie jest wyłączone.