W dniu 6 lipca br. obok Domu Kultury i Sportu w Bobrownikach Małych odbyła się 9 edycja imprezy „Dzień Bobra 2019”.
Impreza rozpoczęła się od drugiego etapu konkursu dla dzieci pn. „Mam Talent”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie CASTOR przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Rudce, współfinansowanego przez Urząd Gminy Wierzchosławice z projektu pn. „Nasze dzieci-kreatywnie”.

Laureaci konkursu: Julia Szczepańska, Wiktor Stawarz, Malwina Barczak, Zuzanna Czosnyka, Eliza Zuziak, Marlena Skóra, Kacper Guzy, Natasza Padło, Dominika Golec, Gabriela Grzybek, Anna Król, Zuzanna Panek, Marika Knap, Daria Czeczot, Wiktoria Szczepańska, Jakub Odbierzychleb.

Nagrody wręczyła Sekretarz Gminy Wierzchosławice Irena Kowal. 

 W trakcie imprezy odbyła się także prezentacja sprzętu oraz działań OSP z Bobrownik Małych a także Policji na czele z dzielnicowym sierż. Michałem Sabatem.

Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla dzieci: Rajtek Dziecięcy Raj, przejażdżki motocyklowe, zabawy z konkursami i nagrodami prowadzone przez animatorki z wesołym misiem, mega wielkie bańki mydlane i balonowe zoo.

Impreza miała charakter charytatywny. Można było nabyć ciasta przygotowane przez KGW „Bobrowianki” oraz ręcznie malowane drobiazgi autorstwa KGW w Rudce. Zorganizowano również loterie. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc w leczeniu Martynki z Bobrownik Małych, która urodziła się z wadą serca.

Zabawa taneczna zakończyła 9 edycję „Dnia Bobra 2019”.

„Dzień Bobra” jest jedną z cyklicznych imprez organizowanych dzięki współpracy oraz zaangażowaniu wielu członków społeczności lokalnej, co przyczynia się do rozwoju kapitału społecznego w Gminie Wierzchosławice.

Szczegółowe informacje o przebiegu imprezy znajdują się na stronie www.bobrownikimale.info

Poniżej krótka fotorelacja

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony