Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Strategia Rozwoju Gminy Wierzchosławice

Szanowni Mieszkańcy i Przyjaciele gminy Wierzchosławice!

Wraz z zespołem MISTiA Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej z Krakowa pragniemy zaprosić Państwa na serię warsztatów poświęconych Strategii Rozwoju Gminy do roku 2030. Pierwsze ze spotkań zostanie poświęcone diagnozie społecznej, gospodarczej i przestrzennej naszej gminy. W trakcie spotkania zapoznamy się z wnioskami raportu zespołu MISTiA FRDL i uzupełnimy je naszą wiedzą i doświadczeniem. Spotkanie zrealizujemy w formule online dnia 10 maja 2021 r.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem pod linkiem: Raport diagnostyczny strategii rozwoju Gminy Wierzchosławiceplik .PDF (Adobe Reader).

Strategia jest kluczowym dokumentem w gminie. Określa w jakim kierunku planujemy rozwijać gminę oraz przedstawia ku temu nasz plan. Pomaga układać budżet, który stanowi nasz wspólny majątek (m.in. to ponad 20 mln zł dochodów własnych w 2019 roku). Strategia będzie służyła nam i przyszłym pokoleniom przez kolejne 10 lat!

Przyjmijmy wobec przyszłości postawę odpowiedzialną jak przystało na gospodarzy ojcowizny premiera Witosa! Zapraszamy do udziału w dyskusji i warsztatach!