Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Imprezy masowe ODWOŁANE!

9 lipca 2020

W związku z epidemią koronawirusa w gminie Wierzchosławice zostały odwołane wszystkie imprezy masowe. 

– To była trudna decyzja, ale jedyna możliwa – podkreśla wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Nie będziemy ryzykować zdrowia i życia naszych mieszkańców – dodaje.

Jednocześnie władze gminy podkreślają, że odwołanie imprez masowych nie jest jednoznaczne z rezygnacją z uroczystości upamiętniających ważne dla nas wydarzenia.

– W połowie sierpnia odbędą się Dożynki Gminne oraz Dożynki Reymontowskie, uczcimy także 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Zostanie nadany także tytuł Honorowego Obywatela Gminy Wierzchosławice Wincentemu Witosowi,  Stanisławowi Mierzwie oraz Władysławowi Reymontowi. W uroczystościach weźmie udział gościnnie delegacja Rady Gminy Lipce Reymontowskie. Wszystkie te wydarzenia będą miały częściowo charakter zamknięty i będą odbywać się z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego – tłumaczy wójt Mróz. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku kalendarz gminnych wydarzeń kulturalnych wróci już na właściwe tory i będziemy mogli zaprosić mieszkańców gminy Wierzchosławice na imprezy i uroczystości, które przygotujemy ze zdwojoną mocą.

Ostatnia modyfikacja: 8 kwietnia 2021

Komentowanie jest wyłączone.