Niezwykle miłym akcentem obchodów 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa przypadających 21 stycznia 2018 roku była okolicznościowa iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego.
W niedzielę wieczorem mieszkańcy Warszawy i turyści mogli podziwiać iluminację na której było widać postać Wincentego Witosa wraz z informacją o rocznicy jego urodzin oraz znak przypominający o stuleciu odzyskania niepodległości 1918-2018.

Informacja o tym pojawiła się m.in. na twitterze Kancelarii Prezydenta, a także w mediach ogólnopolskich.

5 grudnia 2017 roku, przemawiając przed Zgromadzeniem Narodowym Prezydent RP Andrzej Duda powiedział: Ale suwerennej, niepodległej Rzeczypospolitej nie byłoby i bez Wincentego Witosa, męża stanu, który wiedział, że ostoją polskości i patriotyzmu jest wieś, bo, jak mówił, „Chłop zachował w najgorszych chwilach ziemię, religię i narodowość. Te trzy wartości dały podstawę do stworzenia państwa”. Zapisał się w naszych dziejach jako najwybitniejszy przywódca ruchu ludowego, trzykrotny premier późniejszej II Rzeczypospolitej i człowiek, który dla sprawy wolności wiele poświęcił i wiele wycierpiał – w przekonaniu, że „Polska winna trwać wiecznie”. (MK)

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony