Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu naszej Gminy!

1 marca 2023

W sobotę 25 lutego 2022 r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach odbyły się Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu naszej Gminy, zawody zostały przeprowadzone w ramach eliminacji do Powiatowych Halowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Na starcie stanęło 45 zawodniczek i zawodników którzy reprezentowali 10 drużyn MDP z OSP Łętowice, OSP Rudka, OSP Komorów, OSP Bogumiłowice, OSP Gosławice i OSP Mikołajowice. Młodzi strażacy – ochotnicy zmagali się w ćwiczeniu bojowym ze sprzętem pożarniczym na czterech odcinkach toru przeszkód. Na zawodników czekały zadania takie jak: przeniesienie gaśnicy w wyznaczony punkt na torze, rozłączenie węży W-52, przeniesienie zwiniętego węża w wyznaczone miejsce, spięcie ponowne łączników węży, bieg pod płotkiem, wyciągnięcie sprzętu pożarniczego wskazanego przez sędziego i na koniec sprawienie od rozdzielacza linii gaśniczej złożonej z dwóch odcinków węży W-52 zakończonej prądownicą wodna PW-52, a następnie bieg na metę.

Na podstawie wyników i oceny konkurencji wyniki uplasowały się następująco:

Grupa dziewcząt  

I miejsce MDP Mikołajowice

II miejsce MDP Bogumiłowice

III miejsce MDP Komorów

Grupa chłopców

I miejsce MDP Bogumiłowice I

II miejsce MDP Gosławice

III miejsce MDP Mikołajowice

IV miejsce MDP Łętowice II

V miejsce MDP Rudka

VI miejsce MDP Łętowice I

VII miejsce MDP Bogumiłowice II

Kategoria indywidualna:

dziewczęta – Nicola Tabor MDP Bogumiłowice

chłopcy – Jan Strojny MDP Bogumiłowice

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za miłą atmosferę!

Podczas zawodów zostały również zorganizowane mini warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przez uczestników wydarzenia. Młodzi strażacy mogli obserwować pokazy udzielania pomocy przez starszych kolegów z uprawnieniami KPP, a następnie osobiście wziąć udział i spróbować własnych sił w ćwiczeniach. Przeprowadzona również została prelekcja na temat profilaktyki uzależnień.

Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2023

Komentowanie jest wyłączone.