Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Gramy razem z WOŚP

29 stycznia 2021

W niedzielę odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największa orkiestra świata zagra charytatywnie mimo panującej pandemii koronawirusa. W akcję włącza się w tym roku także gmina Wierzchosławice.

Jak co roku szkolny sztab został utworzony w Szkole Podstawowej im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach. Od mieszkańców naszej gminy datki będzie zbierać 6 wolontariuszy wraz z opiekunami. Do puszki będzie można wrzucić datek w okolicach kościoła w centrum Wierzchosławic.

– Dla dzieci WOŚP jest zawsze dużym wydarzeniem i przeżyciem – przyznaje Magdalena Szybilska, dyrektor SP Wierzchosławice. – Oczywiście uczniowie będą zbierać datki z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Wolontariuszy będzie można spotkać do godziny 13.

W tym roku Gminne Centrum Kultury przygotowało dla wolontariuszy pyszną niespodziankę, dziękując im w ten sposób za obywatelską postawę oraz doceniając ich empatię i wrażliwość na los drugiego człowieka.

Swoją puszkę i pyszną akcję przygotowało także Koło Gospodyń Wiejskich z Łętowic. ,,Weź babeczkę – wrzuć gotóweczkę”

Zapraszamy w niedzielę 31 stycznia do Domu Ludowego w Łętowicach w godz. 11:00-18:00. Będziecie mogli zabrać od nas przepyszne babeczki – w sam raz do niedzielnej kawy, a w zamian wrzucić datek do puszki  – mówi Joanna Twardowska, szefowa KGW Łętowice.

 

– Również jako gmina mieliśmy kilka pomysłów, które planowaliśmy zrealizować. Niestety decyzją Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie nasze zamierzenia musimy przełożyć na przyszły rok. Niemniej jednak w Urzędzie Gminy i w Centrum Kultury przeprowadzona zostanie zbiórka do puszki stacjonarnej, którą utworzyliśmy – podkreśla wójt Andrzej Mróz, który przekazał na aukcję internetową w ramach WOŚP piękny obraz pt. “Dom rodzicielski Wincentego Witosa w słoneczne popołudnie”. Obraz wykonany jest  techniką piórka, tuszu i ekoliny.

Przypomnijmy, że 29. Edycja WOŚP gra w tym roku dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Ostatnia modyfikacja: 29 stycznia 2021

Komentowanie jest wyłączone.