Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Gosławice zwycięskie w derbach

26 sierpnia 2020

W ostatniej kolejce doszło do niemałych emocji w meczach naszych drużyn. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście mecz derbowy. Dla każdego kibica, który w deszczowej aurze wytrzymał do końca w Wierzchosławicach, było to świetne widowisko – mecz obfitował w wiele sytuacji i bramek.

Ostatnią bramkę i to zwycięską w tym meczu w 93 minucie strzelił Przemysław Pochroń dla zespołu Gosławic, który cieszy się ze zwycięstwa i pierwszych punktów w tym sezonie. Na drugim biegunie znajduje się drużyna z Mikołajowic, która może mówić o pechu bo gdyby w pierwszej połowie meczu wykorzystali swoje wszystkie sytuacje stuprocentowe to mecz byłby rozstrzygnięty na ich korzyść różnicą 5 bramek i pierwsze zwycięstwo stałoby się faktem. Ale jak to w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić i tak jak to było w ostatnim meczu, przeciwnik wykorzystał błędy w obronie i mecz skończył się porażką naszego zespołu.

W rozgrywkach B-klasy zespół z Łętowic nie rozegrał meczu, gdyż zespół Unii Tarnów wycofał swoją drużynę z rozgrywek. Natomiast zespół z Rudki oraz rezerwy zespołu z Wierzchosławic nie sprostały swoim przeciwnikom.

Zapraszamy do oglądnięcia skrótu z meczu derbowego w Wierzchosławicach:

Oraz meczu drugiej drużyny:

https://youtu.be/wxjbBRb5tfs

 

23.08.2020 r. Wierzchosławice

LKS Wierzchosławice-Ostrów – LKS Gosłavia Gosławice 3:4 (1:1)

Bramki: Przemysław Wożniak, Radosław Kozik, Jakub Moneta – Dominik Kwater x2, Grzegorz Smolik, Maciej Pochroń

Żółte kartki: Mateusz Malinowski, Maciej Jewuła, Mateusz Dzióbak – Mateusz Skóra, Rafał Stawarz, Wojciech Rzepski

Składy:

LKS Wierzchosławice-Ostrów: Hubert Rogóż, Adrian Szwed, Szymon Nosal, Przemysław Woźniak, Jakub Leśniak, Mateusz Dzióbak, Filip Woźniak, Maciej Jewuła (‘46 Jakub Moneta), Bartłomiej Frąc, Mateusz Malinowski – Radosław Kozik

LKS Gosłavia Gosławice: Maciej Rogóż – Wojciech Rzepski, Dariusz Morys, Rafał Stawarz, Wiktor Sondej (‘84 Robert Pawłowski) – Miłosz Batko, Grzegorz Smolik, Robert Rzepa (‘57 Mateusz Kawa), Mateusz Skóra, Krzysztof Rzepa (‘68 Maciej Pochroń) – Dominik Kwater 

 

Szymon Nosal (trener): „W niedzielnym pojedynku derbowym z Gosławicami było blisko pierwszych punktów. Ale to już kolejny mecz kiedy tracimy w prosty sposób bramki, a w rezultacie goście zdobywają 3 pkt. Po fatalnej inauguracji, nieco lepszym meczu w Zgłobicach, pocieszające jest to w jakim stylu rozegraliśmy te zawody. Wygląda na to, że wyciągamy wnioski, a nasza gra z meczu na mecz się poprawia. Punktów musimy szukać w kolejnym meczu w Wierzchosławicach już w najbliższą sobotę z Victorią Koszyce Małe. Drugi zespół dzień wcześniej przegrał na własnym boisku z zespołem Liwocz Szerzyny 1:3. Mecz rozpoczął się od samobójczego trafienia gości i przez kilka następnych minut stworzyliśmy kilka akcji, po których pachniało bramką na 2:0. Niestety goście stosunkowo szybko wyrównują i przejmują inicjatywę w meczu strzelając drugą bramkę w ostatniej minucie pierwszej polowy. Po przerwie dołożyli jeszcze jedno trafienie i takim wynikiem mecz się zakończył. Kacper Skowroński przy stanie 1:1 fantastycznie obronił rzut karny parując piłkę na słupek.”

 

Adrian Czyż (trener): „Derby Derby Derby. Jako zawodnik na pewno mniej nerwowo przechodzi się przez takie mecze niż na ławce jako trener. Moja drużyna świetnie weszła w mecz, chłopaki byli pełni optymizmu i od początku nastawieni byliśmy na zwycięstwo. Mam w drużynie szybkich i dobrze wyszkolonych technicznie skrzydłowych więc ustawiłem drużynę niżej by wciągnąć rywala na swoją połowę, aby później przeprowadzać zabójcze kontry. Drużyna świetnie to realizowała i efektem była pierwsza bramka. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów w kryciu i po stałym fragmencie tracimy bramkę do szatni. Drużyna czuła, że przeważa w tym meczu pod każdym calem i skrzętnie dążyła do wygranej. W piłce gra się do końca i ten mecz był tego najlepszym przykładem. Cieszy forma i zaangażowanie każdego z moich zawodników, także tych którzy wchodzili z ławki dając świetne zmiany przyczyniając się do wygranej w tym meczu.”

 

23.08.2020 r. Siemiechów

WKS Siemiechów – LKS Dunajec Mikołajowice 4:2 (1:1)

Bramki: Sławomir Sumara, Ryszard Guzy

Żółte kartki: –

Skład: Przemysław Buchacz, Robert Bator, Paweł Kusion (‘46 Marcin Mastalerz), Piotr Mucha, Łukasz Mucha, Sławomir Krakowski, Jakub Bibro, Mateusz Gajdur, Damian Jarosz, Paweł Krawiec (‘46 Ryszard Guzy), Sławomir Sumara

 

Damian Jarosz (trener): „Kolejna przegrana naszego zespołu w wyjazdowym spotkaniu. Pomimo nieobecności zawodników tworzących trzon naszej drużyny, mecz rozpoczęliśmy w optymalnym kadrowo składzie w zdaje się dobrym ustawieniu, co przełożyło się na dużą przewagę naszego zespołu oraz liczne sytuacje podbramkowe. Szybkie prowadzenie i kontrola gry na boisku, uśpiła naszą czujność i goście dosłownie po dwóch kontrach i jednej wrzutce strzelają bramkę wyrównującą. Pod koniec pierwszej połowy z powodu kontuzji opuszcza boisko nasz wyróżniający się zawodnik, co zdecydowanie wpływa na obraz gry. W drugiej połowie przeciwnik łapie wiatr w żagle i coraz śmielej atakuje tworząc kilka sytuacji i bezlitośnie je wykorzystując. My również mamy jeszcze kilka szans na bramkę z czego trafiamy tylko raz. Kolejny mecz, o którym trudno zapomnieć. Znów jesteśmy drużyną lepszą, dominującą, ale niestety nieskuteczną, której brakuje nieco szczęścia. Margines błędu na ten sezon powoli wyczerpujemy i musimy zacząć punktować.”

 

22.08.2020 r. Wierzchosławice

LKS Wierzchosławice-Ostrów II – Liwocz Czermna 1:3 (1:2)

Bramki: bramka samobójcza

Żółte kartki: Kamil Baran

Skład: Kacper Skowroński, Aleksander Walkiewicz, Jakub Skóra, Przemysław Woźniak (‘46 Kamil Cygal), Adrian Tyrka (‘20 Wojciech Sucharski), Kamil Baran, Sebastian Stefański, Adrian Niedojadło (‘22 Tomasz Bujak), Kamil Gołąb (‘67 Piotr Kosiaty), Artur Radliński, Łukasz Kazimierski (‘65 Adrian Kłosoń)

 

22.08.2020 r. Wielka Wieś

Zryw Wielka Wieś – LKS Rudka Bobrowniki Komorów 4:2

Bramki: Bartosz Bartnik, Bartłomiej Rogóż

Żółte kartki: Mateusz Nosek

Skład: Marcin Turek, Mateusz Żurek, Michał Sacha, Damian Cich (’80 Grzegorz Kabat), Bartosz Cich (‘28 Jakub Usarz), Tomasz Seremet (‘46 Andrzej Chłopecki), Mateusz Nosek, Bartosz Bartnik (‘46 Bartłomiej Rogóż), Patryk Smoleń (‘70 Rafał Lech), Tobiasz Pochroń, Łukasz Węgrzyn

 

Marcin Baran (prezes): „Niestety przegrana 4:2. Mecz w większej części pod nasze dyktando, zwłaszcza w drugiej połowie. Niestety głównym bohaterem spotkania był sędzią główny, który to rozdaje karty i stwarza nerwową atmosferę w wyniku niepodyktowana dwóch rzutów karnych (zawodnik drużyny gospodarzy łapie za bark i przewraca naszego zawodnika w polu karnym ) dla LKS Rudka Bobrowniki Komorów. Były trudne warunki pogodowe, dlatego dziękuje moim zawodnikom za wolę walki do końca. Nie poddajemy się i już w sobotę pokażemy na co nas stać.”

Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast