Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Gminne ćwiczenia jednostek OSP

10 sierpnia 2021

W ubiegłą sobotę 7 sierpnia na akwenie Dwudniaki i obiekcie wypożyczalni sprzętu sportowo-rekreacyjnego „Koło Lasu” zostały przeprowadzone Gminne Ćwiczenia jednostek OSP  z terenu naszej gminy. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności podczas działań z zakresu ratownictwa wodnego w stopniu podstawowym i udzielania pierwszej pomocy w ramach KPP.

Ćwiczenia rozpoczęły się pokazem praktycznego zastosowanie sprzętu do ratownictwa wodnego, zademonstrowano i przećwiczono techniki ratowania osób topiących się, następnie jednostki OSP przystąpiły do realizacji zadań które przewidywał scenariusz ćwiczeń dla każdej z nich. Strażacy prowadzący ewakuację z wody wykorzystywali pontony i łódź wiosłową. Podczas ćwiczeń zostały wykorzystane również szybkie techniki podejmowania osób znajdujących się  blisko brzegu za pomocą rzutki ratowniczej i ratownika wodnego, a także podjęcie czynności ratunkowych z łodzi ratowniczej. Nabyta wiedza i umiejętności pozwolą na szybki i bezpieczny sposób udzielania pomocy osobom zagrożonym na akwenach wodnych.

Piękna słoneczna pogoda oraz gościnność i położenie ośrodka „Koło Lasu” pozwoliły na zrealizowanie wszystkich założonych celów do ćwiczeń w sposób bezpieczny i skuteczny.

W ćwiczeniach udział wzięli druhowie z jednostek OSP Gminy Wierzchosławice, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej oraz przedstawiciele zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wierzchosławicach, na ćwiczenia przybył również Wójt Gminy Andrzej Mróz.

Ostatnia modyfikacja: 10 sierpnia 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast