Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Gmina Wierzchosławice przyciąga rowerzystów!

8 czerwca 2022

Gmina Wierzchosławice ponownie stanowi atrakcyjny kierunek weekendowych wycieczek rowerowych! Po ponad dwóch latach utrudnionego dojazdu na teren naszej gminy, w minioną niedzielę licznik rowerowy zamontowany w Ostrowie pokazał rekordowy wynik 2 621 przejazdów! Oprócz poprawy warunków komunikacyjnych oraz pięknej niedzielnej pogody, która z pewnością zachęcała do turystyki rowerowej, okolicznych mieszkańców do Gminy Wierzchosławice przyciągnęła jedna z piękniejszych tras rowerowych w Polsce – Velo Dunajec, nieopodal której znajdują się malownicze tereny Lasów Wierzchosławickich oraz ścieżki przyrodniczo-leśne idealne na popołudniowy wypoczynek w gronie przyjaciół i rodziny.

 Nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych! Na terenie Ośrodka Rekreacyjnego w Ostrowie, położonego obok trasy Velo Dunajec, do dyspozycji mieszkańców i odwiedzających pozostaje plac zabaw oraz mini miasteczko rowerowe.

Gmina Wierzchosławice zadbała nie tylko o amatorów aktywnego wypoczynku. Osoby ceniące sobie bardziej leniwy sposób spędzania czasu wolnego oraz miłośnicy dobrego jedzenia mogą skorzystać z oferty „Rybitwy”. W odnowionym budynku prężnie funkcjonuje mała gastronomia oferując gościom zarówno słodkie jak i słone przekąski i posiłki oraz napoje.

Zapraszamy ponownie!

Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2022

Komentowanie jest wyłączone.