Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Gmina Wierzchosławice nagrodzona podczas Gali „Fundusze z Kulturą”

8 listopada 2021

Wczoraj w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbyła się Gala „Fundusze z Kulturą” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Gmina Wierzchosławice została laureatem plebiscytu na najlepsze lokalne przedsięwzięcie zrealizowane z pomocą środków unijnych. Nagrodę odebrał wójt Andrzej Mróz.

Niedzielne wydarzenie miało na celu pokazanie, jak dużo zmieniło się w naszym regionie oraz podkreślenie zaangażowania i przedsiębiorczości małopolskich Beneficjentów, którzy w pełni wykorzystali szansę, jaką daje nam wsparcie finansowe UE. Czym stały się unijne środki dla regionu? Szansą, która została efektywnie spożytkowana, motorem napędzający kreatywność mieszkańców oraz impulsem do rozwoju, który z perspektywy 17 lat został w pełni wykorzystany.

Podczas gali przedstawiono laureatów internetowego Plebiscytu “Fundusze Europejskie są w Małopolsce”. Ideą plebiscytu było, aby to Małopolanie, z punktu widzenia lokalnych społeczności, wskazali najciekawsze i najważniejsze inicjatywy wpływające m.in. na podniesienie komfortu i jakości życia, zmieniające estetykę miejscowości, podnoszące standardy edukacji lub ochrony zdrowia.

W Mościcach okolicznościowe statuetki z rąk wicemarszałków Łukasza Smółki oraz Józefa Gawrona odebrali beneficjenci najpopularniejszych projektów z powiatów dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego oraz Tarnowa.  Uznanie w powiecie tarnowskim uzyskał aż dwa zadania realizowane przez gminę Wierzchosławice – Publiczny Żłobek w Bogumiłowicach oraz budowa trasy rowerowej Wierzchosławice – Dwudniaki – Velo Dunajec w Gminie Wierzchosławice.

– Odbierając nagrodę byłem niezwykle dumny – podkreśla wójt Andrzej Mróz. – To potwierdzenie, że polityka inwestycyjna naszej gminy jest dobrze realizowana i pozytywnie odbierana przez mieszkańców, bo to dzięki ich głosom mogliśmy wczoraj świętować.

Fot. Paweł Topolski

Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2021

Komentowanie jest wyłączone.