Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Szkolenie – Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze

Data/Czas
 26.02.2020   08:30 - 16:30

Lokalizacja
Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Karniowice

Kategorie


Bezpłatne Spotkanie szkoleniowe

Pt. „Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze”

Zapraszamy na bezpłatne Spotkanie szkoleniowe pt. „Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze”, które odbędzie się w dniu 26 luty 2020 r. w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, ul. Osiedlowa 9. Przesłaniem szkolenia jest propagowanie wiedzy na temat skutecznego rozwiązania problemów związanych z zakwaszeniem gleb w Polsce.
Wapnowanie gleb to jeden z ważniejszych lecz często pomijanych zabiegów agrotechnicznych. Mimo, że znana jest dobroczynna rola wapienia, to nadal polskie gleby w przewadze odznaczają się za niskim odczynem. Oznacza to, że powinniśmy wykorzystać każdy moment na wysiew nawozu wapiennego. Wapnowanie istotnie wpływa na właściwości fizyczne i chemiczne gleby, a także zwiększa przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny oraz istotnie wpływa na ograniczenie suszy.

W ubiegłym roku został wprowadzony „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”, w ramach którego rolnicy mogą ubiegać się o dofinansowanie do wapnowania w celu poprawienia jakości swoich gleb.

Szkolenie ma charakter edukacyjny i skierowane jest do środowiska rolniczego.
Informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie internetowej www.czatkowice.pl. Odpowiedzi na wszelkie pytania będą udzielane pod numerem telefonu 12 37 06 297.
Zachęcamy do bezpłatnego uczestnictwa

Program bezpłatnego Spotkania szkoleniowego pt. „Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze”
26.02.2020 r. Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Karniowice, ul. Osiedlowa 9.

8:30 – 9:30 / Rejestracja uczestników
9:30 – 9:45 / Otwarcie spotkania
9:50 – 10:10 / Wnioski dla praktyki rolniczej z przeprowadzonych testów nowym rozsiewaczem do wapna pylistego na polach w Małopolsce [Łukasz Wasak – „UNIA” sp. z o.o.] 10:10 – 11:45 / Wpływ wapnowania na życie i plonowanie roślin uprawnych – zalecenia dla praktyki rolniczej [Prof. Witold Szczepaniak – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu] 11:50 – 12:30 / Przerwa kawowa
12:30 – 12:50 / Dobierz wapno dla swojej gleby i skorzystaj z dotacji [Andrzej Gmiąt – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Brzesku] 13:10 – 13:30 / Od techniki do mikrobiologii gleby — moja droga do stabilnych plonów [Jarosław Kuźmiński – Poltor] 13:30 – 13:40 / Rolnicy o współpracy z MODR i Kopalnią Wapienia „Czatkowice” [Grzegorz Świdergał – Eugeniusz Niemiec] 13:40 – 14:00 / Dyskusja – Zapoznanie się z ofertą Kopalni Wapienia „Czatkowice” sp. z o.o. 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Uwaga!

Ze względu na ograniczoną liczbą miejsc organizatorzy proszą o zgłoszenie swojego udział w spotkaniu poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na www.czatkowice.pl lub w wyjątkowych przypadkach telefonicznie tel. 12 37 06 297.

Termin zgłoszenia poprzez formularz na stronie upływa 17 lutego 2020 r.

Powiększanie czcionki
Kontrast