Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi Data/Czas
 22.04.2021   Całodniowe

Kategorie


Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje w Dniu Ziemi imprezy i wydarzenia plenerowe.

Tegoroczne obchody, które odbywają się pod hasłem Z energią zmieńmy źródła, poświęcone są odnawialnym źródłom energii i efektywności energetycznej.

To ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska, szczególnie istotne w kontekście Dyrektywy Rady i Parlamentu Europejskiego 2009/28/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie promowania i stosowania energii ze źródeł odnawialnych, która zobowiązuje nas do zwiększenia wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Źródło: GDOŚ

Powiększanie czcionki
Kontrast