• 22 kwietnia 2018
  • 15:30
  • Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej

W dniach 21-22.04.2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbędzie się 10. Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY.

Podczas tej edycji Przeglądu nie zabraknie również Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” z Wierzchosławic, który będzie reprezentował Powiat Tarnowski.

POGÓRZAŃSKIE GODY są finałowym konkursem zdarzeń folklorystycznych, które dzieją się na terenie województwa małopolskiego, a w których uczestniczą dorosłe zespoły i grupy regionalne. Bierze w nim udział kilkanaście najlepszych grup wyłonionych drogą kwalifikacji na przeglądach powiatowych i regionalnych. Na scenie prezentowane są najcenniejsze wartości kultury ludowej wszystkich grup etnograficznych województwa – wyrażonych w muzyce, śpiewie, gwarze, zwyczajach, obyczajach i obrzędach ludowych. Współorganizatorem i gospodarzem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej. 

SWOJACY wystąpią dzięki nominacji zdobytej w Szczurowej w 2017 roku podczas 35. Jubileuszowej edycji Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK. Komisja w Łużnej będzie oceniać widowisko „Na len, na konopie, żeby się darzyło” autorstwa Magdaleny Witkowskiej.

ZPiT SWOJACY wystąpi w drugim dniu czyli 22.04.2018. w bloku rozpoczynającym się o godzinie 15:30.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Wierzchosławice do niedzielnego wyjazdu do Łużnej i oglądania występu „Swojaków” oraz gorącego dopingu. Zostanie również zrealizowana transmisja online z występu naszego Zespołu dla osób, które nie będą miały możliwości zobaczyć nas na żywo na profilu facebookowym Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach.  

MCK Sokół / ZPiT „Swojacy” 

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony