Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Dzień Bezpieczeństwa w SP Wierzchosławice

15 października 2021

Jak ważne jest bezpieczeństwo, można się było przekonać w środę (13.10.) podczas podsumowania projektu “Wszystkiego Bezpiecznego”.
 
Projektu, którego mecenasem była Państwowa Inspekcja Pracy, przy zaangażowaniu Wójta Gminy Wierzchosławice, Komendy Miejskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego realizowany był w Szkole Podstawowej im.100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach.
 
Dzień rozpoczął się od próbnej ewakuacji uczniów i pracowników szkoły, zarówno z budynku „małej szkoły” jak i „dużej szkoły”. Akcja przeprowadzona została bardzo sprawnie, wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani, a nad całością czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. Następnie zaprezentowano pokaz ewakuacji „rannego” z budynku szkoły, uwalnianie kierowcy zakleszczonego w samochodzie, odbyła się prelekcja smoka „Krusika”, pokaz tresury psa policyjnego „Nero”, prelekcje dla najmłodszych z bezpieczeństwa przeciwpożarowego wraz z torem przeszkód, a także dla starszych konkurs z przepisów ruchu drogowego w zainscenizowanym „miasteczku drogowym”.
 
Wszystkiemu przyglądali się zaproszeni goście: wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz, Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Józef Bajdel, Kierownik Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Tarnowie Benedykt Zygadło, Nadinspektor Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Tarnowie Lidia Rzeszutko.

Ostatnia modyfikacja: 20 października 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast