W niedzielne popołudnie na obiektach Klubowych KS Dunajec Mikołajowice, odbyły się rozgrywki finałowe Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice. Przy licznie zgromadzonej publiczności, w obecności Wójta Gminy Wierzchosławice, Pana Andrzeja Mroza 6 drużyn z naszej Gminy rywalizowały o miano najlepszej drużyny i pamiątkowe puchary, dyplomy, gratyfikacje finansowe za zajęte miejsca oraz okazały Puchar Przechodni, ufundowany przez Wójta Gminy.
Puchar co roku, jeżeli zmieni się zwycięzca tego Turnieju, będzie wędrował do innego Klubu.

W meczu o 5 miejsce zmierzyły się drużyny z Kępy Bogumiłowickiej oraz z Wierzchosławic. Faworytem tego spotkania był zwycięzca rozgrywek B-klasowych, aktualny beniaminek A-klasy drużyna LKS Wierzchosławice-Ostrów lecz to zespół z Kępy wykazał się większa determinacją i wygrał zasłużenie to spotkanie 4:0.

Spotkanie o 3 miejsce  pomiędzy drużynami z Rudki i Łętowic było dość wyrównane. Bramka strzelona w ostatniej minucie pierwszej połowy przez pracownika naszego Urzędu grającego w zespole z Rudki Bartosza Bartnika, rozwiązała worek z bramki i drużyna LKS Rudka Bobrowniki pokonała drużynę LKS Radar Łętowice 6:0, a jedną z bramek strzelił, notabene ładnej urody, jeden z najmłodszych uczestników imprezy, niespełna 16-letni Jakub Baran.

W meczu finałowym spotkały się zespoły z Gosławic oraz Mikołajowic. Szybko strzelona bramka przez Józefa Wróbla z Gosławic podziałała dość motywująco na zespół gospodarzy tego Turnieju i pomimo dobrej organizacji gry w ataku i kilku sytuacji do strzelenia bramki, wynik spotkania w pierwszej połowie nie uległ zmianie. Druga połowa zaczęła się od nieustannych ataków zespołu z Mikołajowic, i po rzucie rożnym w 58 minucie spotkania Sławomir Sumara pięknym uderzaniem z głowy dał nadzieje na wygraną w tym Turnieju. Napór gospodarzy ciągle rósł, i  wydawało się że zwycięzcę tego Turnieju poznamy w serii rzutów karnych, lecz pięknym strzałem z dystansu popisał się zawodnik Dunajca Jakub Krakowski, i pomimo interwencji bramkarza Gosłavii piłka wylądowała w „okienku”, i to zespól z LKS Dunajec Mikołajowice został tryumfatorem tego Turnieju.

Zwycięzca otrzymał z rąk Wójta Andrzeja Mroza okazały Puchar Przechodni i bon na kwotę 1000 zł, dyplom oraz puchar za tegoroczne zwycięstwo. Natomiast kolejne miejsca otrzymały odpowiednio kwotę 400 zł i 200 zł, oraz puchary i dyplomy za zajęte miejsca.

Mecz o 5 miejsce
LKS Wierzchosławice-Ostrów – KS Cezar Kępa Bogumiłowicka 0:4 (0:2)
Bramki: ‘7 Dawid Brończyk, ‘17 Radosław Kozik, ‘42 Sebastian Śweca, ‘ 50 Dawid Brończyk

Mecz o 3 miejsce
LKS Radar Łętowice – LKS Rudka Bobrowniki Komorów 0:6 (0:1)
Bramki: ‘35 Bartosz Bartnik, ‘50 Adrian Miśtak, ‘57 Filip Rzymek, ‘60 Adrian Miśtak, ‘63 Mateusz Fudalej, ‘65 Jakub Baran