Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Drużyna z Gosławic najlepsza wśród drużyn z naszej gminy [PIŁKARSKI RAPORT]

27 listopada 2020

Po przerwie spowodowanej koronawirusem w rozgrywkach piłki nożnej, runda jesienna nowego sezonu została rozegrana bez większych przeszkód. W rozgrywkach A-klasy naszą gminę reprezentowały 3 zespoły, tak samo jak w rozgrywkach B-klasy.

 

A-klasa

 

W tych rozgrywkach uczestniczyły zespoły z Gosławic, Mikołajowic i połączone siły zespołów Wierzchosławic i Ostrowa. Zespołem, który pokazał się z najkorzystniejszej strony był LKS Gosłavia Gosławice, która uplasowała się na podium tych rozgrywek tracąc do lidera rozgrywek tylko 4 punkty. Kolejne miejsce należy do zespołu z Mikołajowic, który dzięki bardzo dobrej końcówce rundy, wspiął się na 12 miejsce. Najniżej z naszych drużyn uplasował się zespół z LKS Wierzchosałwice-Ostrów, który zajął miejsce tuż za drużyną z Mikołajowic, notując tylko 4 zwycięstwa w 15 meczach tej rundy.

Tabela rozgrywek:

http://www.90minut.pl/liga/1/liga11562.html

B-klasa

Podobnie jak w rozgrywkach A-klasy, naszą gminę reprezentowały trzy zespoły. Najlepiej z nich pokazały się połączone siły Rudki, Bobrownik i Komorowa, które zajęły 2 miejsce, tracąc zaledwie 2 punkty do lidera tych rozgrywek. Kolejnym zespołem jest Radar Łętowice, który bardzo dobrze spisywał się w tej rundzie, ale straty punktowe w ostatnich trzech meczach spowodowały to, by  liczyć się w walce o awans do rozgrywek A-klasy, muszą mieć perfekcyjną rundę wiosenną. Ostatnim zespołem są rezerwy zespołu LKS Wierzchosławice-Ostrów. Jest to mieszanka zawodników, którzy mogliby grać na szczeblu juniorskim oraz zawodników starszych, bądź schodzących z pierwszej drużyny, aby wspomóc ich w tych rozgrywkach. Na pewno w tym sezonie jest nieznaczna poprawa, ale wciąż taka mieszanka nie może podjąć rywalizacji na tyle, aby wygrać jakiś mecz w tych rozgrywkach. Miejsce w tabeli? Ostatnie bez żadnej zdobyczy punktowej, strzelili tylko 5 bramek w 10 meczach.

 

Tabela rozgrywek:

http://www.90minut.pl/liga/1/liga11627.html

 

Rozgrywki młodzieżowe

 

W tych rozgrywkach mamy 3 kluby, które prowadza szkolenie młodzieży.

 

LKS Dunajec Mikołajowice

 

Klub ten prowadzi szkolenie na poziomie juniora młodszego. Młodzi chłopcy rozgrywają mecz na poziomie 2 ligi juniora młodszego. Zajmują niestety ostatnie miejsce, ale w przypadku rozgrywek na szczeblu młodzieżowym wyniki nie są najważniejsze.

 

LKS Wierzchosławice-Ostrów                                                                                                               

 

Zespół ten posiada drużyny młodzieżowe od trampkarza do skrzata.

 

– trampkarze – zespół ten uczestniczy w rozgrywkach 3 ligi (najniższy szczebel) i zajął 6 miejsce na 8 zespołów w nim uczestniczących.

– młodziki – zespół ten uczestniczył w rozgrywkach 4 ligi (najniższy szczebel) i wykazał się nie lada wyczynem, gdyż w końcowej klasyfikacji zajął pierwsze miejsce i uzyskał awans do 3 ligi.

– Orliki/Żaki/Skrzaty – zespoły te aktywnie trenują połączone w grupach Orliki z Młodzikami, natomiast Skrzaty z Żakami.

 

Akademia Piłkarska Wierzchosławice

 

Po roku działalności w Akademii udało się otworzyć 4 grupy treningowe. Trenuje w nich przeszło ponad 80 zawodników i zawodniczek. Jest to w tym momencie Klub, który trenuje największą liczbę tak młodych zawodników w naszej gminie, którzy mogą brać udział w współzawodnictwie sportowym.

– Orliki – grupa ta w rundzie wiosennej aktywnie brała udział w rozgrywkach organizowanych przez PPN Żabno, rozgrywając 4 turnieje szkoleniowe oraz brała udział w licznych innych turniejach.

– AP-W Girls – jest to grupa samych dziewczynek, złożona z roczników 2009 i młodsze. Brały udział one w Szkoleniowej Lidze Orliczek organizowanej przez MZPN w Krakowie, oraz brały udział w innych turniejach razem z grupą chłopców.

– Żaki – grupa ta podobnie jak inne grupy brała udział w Szkoleniowej Lidze Żaków organizowanej przez PPN Żabno, oraz w innych turniejach organizowanych w ościennych miejscowościach.

– Skrzaty – grupa ta aktywnie trenuje 2 razy w tygodniu, w okresie rundy jesiennej nie było organizowanej żadnej ligi szkoleniowej dla tej grupy, natomiast wiodący zawodnicy z tej grupy biorą udział w turniejach razem z kolegami z grupy Żaków.

 

Ostatnia modyfikacja: 3 grudnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast