Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Droga w Łętowicach już gotowa [ZDJĘCIA}

23 listopada 2020

Zakończył się już remont drogi gminnej w Łętowicach w przysiółku Bardyjówek. Inwestycja była realizowana przy wsparciu finansowym z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Jest to już druga droga w tym roku w gminie Wierzchosławice, której remont został zakończony a środki w przeważającym procencie pochodziły z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Wcześniej samorząd zrealizował modernizację drogi w Rudce w przysiółku Partyń (obok tamtejszego boiska piłkarskiego).

Zarówno w Łętowicach, jak i w Rudce wspomniane drogi aż prosiły się o remont. Były w opłakanym stanie. Teraz mieszkańcy mają do dyspozycji równą nawierzchnię, a dzięki profesjonalnemu wykonawstwu drogi te będą służyć im latami – podkreśla wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – To jednak nie koniec dobrych informacji. Otrzymaliśmy kilka dni temu środki również z Funduszu Dróg Samorządowych na remont fragmentu ul. Topolowej. W tym roku wyłonimy wykonawcę tego zadania, a prace remontowe ruszą na wiosnę.

Dodajmy, że gmina Wierzchosławice znalazła się w gronie 5 z 16 gmin powiatu tarnowskiego, które dostały dotację w trzecim naborze Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast