Wójt Gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz oraz Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach serdecznie zapraszają na Dożynki Gminy Wierzchosławice, które odbędą się 18 sierpnia 2019 r. w parku przy Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Święto Plonów – Dożynki jest jednym z najważniejszych świąt w kalendarzu polskiej wsi, podczas którego rolnicy składają podziękowania za tegoroczne plony i jednocześnie proszą o pomyślność w następnym roku.

W programie:

14:00 – Uroczysta Msza Święta Dożynkowa
14:45 – Przemarsz grup wieńcowych do Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach
15:15 – Uroczyste rozpoczęcie imprezy
15:30 – Występy artystyczne dzieci z Gminy Wierzchosławice
16:00 – Gminny Przegląd Wieńca Dożynkowego – kolejność alfabetyczna
17:30 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca Swojacy
18:00 – Tarnowskie Trio Akordeonowe w składzie Jakub Grzyb, Łukasz Skubisz, Kornel Uriasz
18:30 – See You Later
19:30 – Maks Kwapień z zespołem K.A.C.
20:40 – Zabawa taneczna prowadzona przez zespół ProPozycja

Ponadto od 15:00 do 19:00 w programie przewidziano animacje i konkursy, w tym: dmuchane miasteczko dla dzieci, stoiska gastronomiczne, eurobungee, kule wodne, wata cukrowa, stoiska DKMS, miasteczko strażackie, degustacja karpia, stoisko tematyczne projektu „Równać Szanse” oraz punkt informacyjny projektów realizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i inne atrakcje.

Program uświetnią również stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej Gminy.

W trakcie imprezy będzie również prowadzona zbiórka charytatywna dla p. Janiny – podopiecznej Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcu pn. „Pomóżmy Janinie!”. Organizatorem wsparcia jest  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wierzchosławicach oraz Stowarzyszenie Oświatowe Horyzont z Bogumiłowic. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w odzyskaniu domu p. Janinie – osobie z niepełnosprawnością w stopniu znacznym, która jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej, a nie ma możliwości podjęcia pracy ze względu na zły stan zdrowia.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony