Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Dom Ludowy w Bobrownikach Małych z nowym ogrzewaniem

28 stycznia 2021

Dom Ludowy w Bobrownikach Małych zyskał nowy system ogrzewania. To największą inwestycja od lat zrealizowana w tym obiekcie. Koszt wymiany instalacji centralnego ogrzewania wyniósł blisko 130 tysięcy złotych, z czego 40 tys. zł pochodziło z funduszu sołeckiego Bobrownik Małych. Inwestycja jest już na ukończeniu. Aktualnie trwają prace związane z niezbędnymi formalnościami. 

– Ta inwestycja daje nam zupełnie nowe możliwości – mówi sołtys Dorota Katra. – W tym roku mija 51 lat od uroczystego otwarcia Domu Ludowego. Od tego czasu nie były tutaj prowadzone żadne większe modernizacje. Przez lata wójtowie nie dostrzegali konieczności inwestowania w naszą kolebkę kulturalną. To się zmieniło dzięki wójtowi Mrozowi. Dziś możemy realizować różne nasze inicjatywy także w zimie! Dziękuję jeszcze raz za tę inwestycję i choć jest ona niewielka patrząc na budżet gminy, to jednak dla nas ma ona ogromne znaczenie.  

– Wymiana instalacji centralnego ogrzewania w Domu Ludowym w Bobrownikach Małych to kolejny element naszego planu poprawy infrastruktury, z której na  korzystają mieszkańcy. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy Dom Ludowy w centrum Wierzchosławic, prace remontowe miały miejsce również w Centrum Kultury Wsi Polskiej, wcześniej remontowi został poddany Dom Ludowy w Bogumiłowicach. Staramy się na ile to możliwe realizować mniejsze i większe zadania związane z domami ludowymi w naszej gminie, które przez lata ulegały degradacji. W planach mamy remont Domu Ludowego w Komorowie – tłumaczy wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. 

Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast