Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Dofinansowanie dla Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach

29 maja 2020

Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach otrzymała 80 tys. zł dofinansowania (maksimum) w ramach programu ,,Posiłek w szkole i w domu”. Dzięki pozyskanym środkom uda się zrealizować szereg zakupów i modernizacji.

– Wsparcie finansowe zostanie wykorzystane na odnowienie i doposażenie stołówki szkolnej. Wykonane zostaną usługi remontowe – wymiana oświetlenia w kuchni, malowanie kuchni i jadalni, wymienione zostaną meble kuchenne i magazynowe, stoły robocze oraz blaty. Zakupione zostaną urządzenia chłodnicze, regały do pomieszczenia zmywalni – mówi Magdalena Szybilska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach. – Naszym problem jest przestarzały sprzęt (część urządzeń działających w kuchni użytkowana jest od ponad 20 lat.) Stan sprzętu i wyposażenia ogranicza możliwości szkoły w zakresie ilości wydawanych posiłków dziennie. Do obróbki cieplnej kucharze mają bowiem do dyspozycji tylko stare kuchenki bez piekarników i patelnię elektryczną, która także wymaga wymiany. Dokonany remont i doposażenie kuchni pozwoli na przygotowywanie smacznych i urozmaiconych, a przede wszystkim zdrowych posiłków. Ponadto pozwoli to zwiększyć ilość wydawanych posiłków – dodaje dyrektor placówki.

Program Posiłek w szkole i w domu – moduł 3 skierowany jest do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe z przeznaczeniem na zakup usług i wyposażenia w celu zapewnienia bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. Zgodnie z warunkami naboru w roku bieżącym w województwie małopolskim do dyspozycji było blisko 4 mln zł. Do dofinansowania zostały zakwalifikowane wszystkie wnioski, których suma punktów oceny merytorycznej wynosiła ponad 15. Z wniosków ocenionych na 15 punktów (na kwotę 3.293.303,26) zostało wylosowanych 10 szkół na łączną sumę 520.922,92 zł. Pula ta wyczerpała dostępny limit na rok 2020 przyznany województwu małopolskiemu.

Ostatnia modyfikacja: 29 maja 2020

Komentowanie jest wyłączone.