Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Dodatkowa informacja dotycząca kursowania autobusów

18 lutego 2020

Niedogodności komunikacyjne mieszkańców Gminy Wierzchosławice są przedmiotem troski Wójta Gminy Andrzeja Mroza. Wielokrotnie publicznie wskazywał na ogromne utrudnienia, z jakimi borykają się mieszkańcy Gminy w dotarciu do pracy, szkoły czy po prostu do najbliższego miasta.

Aby sytuację tę w jakimś stopniu poprawić podjęto rozmowy z przewoźnikiem o modyfikacji rozkładów jazdy autobusów. Udało się te zmiany wypracować, co zaowocowało:

  1. Zwiększeniem ilość kursów autobusowych przechodzących przez przystanek obok Urzędu Gminy z 17 kursów do 28.

  2. Utworzeniem 8 nowych kursów przebiegających przez Bogumiłowice (dworzec PKP) – Sieciechowice – Mikołajowice – Tarnów.

  3. Utworzeniem 4 kursów w godzinach porannych oraz 4 kursów w godzinach popołudniowych, w których autobusy zatrzymują się na przystanku na Rynku oraz przy Cmentarzu w Wojniczu umożliwiając pasażerom przesiadkę na Voyagera.

  4. Bezpośrednim połączeniem autobusowym mieszkańców Dwudniaków do Urzędu Gminy, dworca PKP realizowanym przez kursy do Tarnowa. Ilość kursów realizowanych z Dwudniaków do Tarnowa wzrosła z 5 do 8 a rozkład jazdy został dopasowany do potrzeb młodzieży uczącej się w Tarnowie.

W związku z powyższymi zmianami mieszkańcy wszystkich sołectw Gminy Wierzchosławice posiadają dogodny dojazd między innymi do Urzędu Gminy Wierzchosławice, dworca PKP w Bogumiłowicach oraz lepsze połączenie do Tarnowa.

Ostatnia modyfikacja: 19 lutego 2020

Komentowanie jest wyłączone.