Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

ĆWICZENIA STRAŻAKÓW „Wierzchosławice 2019”

30 października 2019

W  sobotnie popołudnie 26 października na terenie i obiektach Sp. Z o.o. Wodociągi Wierzchosławickie odbyły się Ćwiczenia Taktyczno-Bojowe jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z terenu Gminy Wierzchosławice – „Wierzchosławice 2019”.

Założeniem do ćwiczeń był scenariusz który przewidywał gaszenie pożaru hali magazynowo – garażowej, ewakuację ludzi oraz likwidację skutków wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego z jednoczesnym prowadzeniem działań w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie praktycznego przygotowania jednostek OSP Krajowego Systemu Ratowniczo -Gaśniczego i OSP współdziałających z KSRG do podjęcia działań ratowniczo – gaśniczych w przypadku:

  • pożarów obiektów hal magazynowych oraz ewakuacji poszkodowanych z obiektów objętych pożarem,
  • prowadzenia działań podczas wypadków w komunikacji drogowej,
  • prowadzenia działań w zakresie udzielania kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.

W trakcie ćwiczeń sprawdzono również alarmowanie, współdziałanie i dowodzenie jednostkami ochrony przeciwpożarowej, oraz doskonalono współpracę pomiędzy jednostkami OSP z terenu Gminy Wierzchosławice. W ćwiczeniach udział wzięli członkowie wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wierzchosławice.  Szkolenia tego typu są niezbędne, aby jednostki OSP były przygotowane na wszelkie zdarzenia. Życzymy jednak,  aby nigdy druhowie nie musieli z tych doświadczeń korzystać.

Poniżej prezentujemy fotorelacje.

Ostatnia modyfikacja: 5 listopada 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiększanie czcionki
Kontrast