Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Centrum Usług Wspólnych

30 sierpnia 2021

Urząd Gminy Wierzchosławice realizuje projekt Centrum Usług Wspólnych z RPO. W projekcie uczestniczyło 22 jednostki samorządu terytorialnego z subregionu tarnowskiego w tym Gmina Wierzchosławice. W wyniku realizacji projektu utworzone zostało Centrum Usług Wspólnych (CUW).

Głównym celem projektu było ujednolicenie i unowocześnienie systemów przechowywania danych, ich przetwarzania, obróbki, udostępniania i wymiany. CUW nie tylko zapewni dostęp jednostek samorządu do nowoczesnych technologicznie, zdalnych systemów informatycznych, na które nie mogłyby sobie pozwolić  działając samodzielnie, ale także zmniejszy dystans pomiędzy mieszkańcami, a urzędami.

  

Wartość projektu to prawie 10 mln zł, przy czym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wyniesie 6,2 mln zł. W projekt włączyło się 21 partnerów z subregionu tarnowskiego: powiat tarnowski oraz gminy: Bolesław, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gręboszów, Iwkowa, Mędrzechów, Olesno, Pleśna, Radłów, Ryglice, Skrzyszów, Szczucin, Szczurowa, Szerzyny, Tuchów, Wierzchosławice, Wojnicz, Zakliczyn i Żabno.

 

Projekt zintegruje platformy samorządowe i usprawni przepływ informacji pomiędzy urzędami i ich wydziałami. 6,2 mln zł przeznaczonych na CUW pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Ostatnia modyfikacja: 30 sierpnia 2021

Komentowanie jest wyłączone.